خرید لرزه گیر

برای خرید هر کدام از انواع لرزه گیروارد صفحات زیر شده و از طریق تماس با متخصصین ما در فدک نو اقدام به خرید محصولات مد نظر خود کنید.
لرزه گیر لاستیکی مهاردار
لرزه گیر لاستیکی مهاردار
لرزه گیر آکاردئونی
لرزه گیر آکاردئونی

لرزه گیر چیست؟

این ابزار در واقع ابزاری است که از آن برای جلوگیری و کاستن ارتعاشات، لرزه ها و ضربات سیالات بر روی خطوط استفاده می شود. این ابزار را بر روی خطوط لوله نصب می کنند تا ضربات قوچ ایجاد شده بر روی اتصالات لوله را حذف کند. نحوه کار با این دستگاه بسیار آسان استاین ابزار دارای انواع مختلفی هست. بنابراین آن ها را با توجه به نوع کاردی که دارند، در موقعیت های مختلف استفاده می کنند. برخی از این ابزار ها دارای ساختار ساده هستند و فقط از یک لاستیک (رابر) تشکیل شده اند. ولی برخی دیگر از انواع لرزه گیر، ساختار پیچیده داشته و توانایی تحمل فشار بالا را دارند. بنابراین این نوع برای لرزش های سنگین در خطوط گاز و نفت مناسب می باشند.

 

ضرورت استفاده از ضربه گیر و مزایای آن

نصب و استفاده از این ابزار در اتصالات ضروری است، چرا؟ اغلب با این مسئله روبرو می شویم که استفاده از ضد ارتعاش ها در خطوط لوله ها ضروری و واجب  است. زیرا استفاده از این ابزار در خطوط لوله ها موجب بالا بردن تحمل فشار اتصالات شده و از فروپاشی آن ها جلوگیری می کند. تحمل فشار پایین در اتصالات موجب خستگی آن ها شده و در نهایت با نشتی همراه است. از دیگر مزایای لرزه گیر می توان به دریافت دقیق اطلاعات از طریق دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق نیز اشاره کرد.

 

 کاربردهای مختلف لرزه گیرها

این ابزار در انواع مختلف موجود است. بنابراین ضد ارتعاش ها کاربرد های بسیار گوناگونی داشته و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.. در صورتی که هر یک از انواع ضد ارتعاش ها در جای مناسب خود استفاده شود، بالاترین بازدهی و راندمان را خواهند داشت. برخی از ضد ارتعاش ها موجب طولانی شدن عمر دستگاه و لوله ها شده و همچنین از انتقال لرزش‌ها و ضربات به دیگر قسمت‌های دستگاه جلوگیری کنند. همچنین این ابزار موجب کاهش صدا های ناشی از لرزش های لوله می شود. از دیگر کاربردهای این ابزار به کاربرد آن در صنایع خاص می توان اشاره کرد. در این صنایع به وسیله ضد ارتعاش ها می توان جریان برق را در محدوده خاص هدایت می کرد. مهار اثرات ناشی از تغییرات دمایی با لرزه گیر از دیگر کاربردهای این ابزار است. در صورتی که لوله ها بر اثر تغییرات دمایی دچار ارتعاش شوند، می بایست از ضد ارتعاش آکاردئونی استفاده شود.

در ادامه به کاربرد لرزه گیر در صنایع و دیگر موارد اشاره شده است:

 • کاربرد در صنایع مختلفی مانند، صنایع شیمیایی، صنایع دریایی، صنایع تاسیساتی، صنایع غذایی، صنایع فولاد، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • استفاده در اسکله
 • بست های درز انبساط پل
 • کاربرد برای زیر سری پل
 • کاربرد برای زیر آسانسور
 • استفاده در پمپ باد، پمپ آب، کمپرسور
 • استفاده به عنوان رطوبت گیر
 • ضربه گیرهای سکوی سردخانه ها
 • آسیاب ها –لیفربار – شل پلیت – هد پلیت
 • استفاده در سکوی کارخانجات شیر پاستوریزهاتصال لرزه گیر به چه صورت است؟

نحوه اتصال لرزه گیر با توجه به انواع آن متفاوت می باشد. در ضد ارتعاش های لاستیکی برای سهولت کار از فلنج استفاده می کنند. در این نوع به دو عدد فلج جوشی نیاز است. می توان این فلج ها را با پیچ و مهره به یکدیگر اتصال داد. از ویژگیهای این نوع اتصالات می توان به آب بندی مناسب، تعمیرات، سرویس و نگهداری آسان اشاره کرد. در ضد ارتعاش آکاردئونی نحوه اتصال به شكل دنده ای، جوشی و فلنجی می باشد. از مزایای این نوع می توان به خارج کردن آن از خط جهت تعمیر و نصب لرزه گیر جدید، اشاره کرد.

قیمت و خرید لرزه‌ گیر

همان طور که در متن فوق نیز اشاره شده، در بازار ضد ارتعاش ها در انواع مختلف وجود دارند. انتخاب این ابزار با توجه برند لرزه گیر و شرکت تولید کننده آن انجام می گیرد. بسیار مهم است که ابزاری که تهیه می کنید از برند های معروف و معتبری باشد. زیرا بدون تردید برند ها و شرکت های معروف محصولات با کیفیت تری ارائه می دهند. برای خرید لرزه گیر می توانید از طریق همین سایت اینترنتی اقدام کنید. در این سایت انواع مختلف ضد ارتعاش ها را در برند های مختلف می توانید مشاهده و خریداری کنید. برای کسب اطلاعات لازم در مورد قیمت لرزه گیر و نهایی کردن خرید خود با شماره های درج شده تماس بگیرید.

 

انواع لرزه گیر لوله

بطور کلی می توان گفت که این ابزار در سه نوع مختلف تولید و عرضه می شود. این سه نوع به صورت زیر می باشد

 1. آکاردئونی
 2. خرطومی – فلزی
 3. لاستیکی (غیر فلزی)

در ادامه به توضیح مختصر در مورد ضد ارتعاش ها خواهیم پرداخت.

لرزه گیر آکاردئونی:

 این نوع در واقع یکی از انواع لرزه گیر و یا ضد ارتعاش های فلزی صنعتی است. این ابزار جهت کاهش ارتعاشات زاویه ای، محوری و جانبی لوله ها کاربرد دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ابزار بکاربردن بلوز در طراحی آن است.  لوز را می توان یکی از مهم ترین اجزا این محصول بشمار آورد.جنس، میزان انعطاف و شکل این قطعه در ضد ارتعاش ها آکاردئونی قابل تغییر می باشد.

لرزه گیر  فلزی: 

همان طور که از نام این نوع مشخص است، بدنه این نوع از جنس فلز یا آلیاژ می باشد. این نوع دارای جنس مقاوم تر بوده و در صنایع گوناگون مانند صنایع پتروشیمی و کارخانجات صنعتی کاربرد دارد. از انواع ضد ارتعاش های فلزی می توان به فلزی مهاردار، خرطومی فلزی، فنرهای فشاری، مهاردار زاویه ای، فلنج دار، جوشی، یک لایه و چند لایه اشاره کرد.

ضد ارتعاش ها لاستیکی لوله:

 این نوع ضد ارتعاش ها به لرزه گیرهای غیر فلزی نیز معروف اند. لرزه گیرهای لاستیکی برای مهار ارتعاش و همچنین جذب ارتعاشات یعنی انبساط و انقباض در لوله ها بکار می روند. این نوع در میان انواع گوناگون ضد ارتعاش ها بیشترین کاربرد را دارد. از مزایای آن می توان به قابلیت انعطاف پذیری بالا، وزن سبک، نحوه اتصال به صورت فلنجی، مقاومت در برابر تنش های الکتریکی، عدم نیاز به واشر و درزبند و جلوگیری از اتلاف حرارت اشاره کرد. انواع مختلف این نوع  به صورت زیر می باشد:

 • لرزه گیر لاستیکی مهاردار فلنج دار، خرطومی
 • یونیورسال
 • اتوکلاو
 • دستگاه لرزاننده
 • بلادری مهاردار