خرید شیرآلات صنعتی فولادی

امروزه برای کنترل جریان و فشار انواع سیالات موجود در خطوط لوله ها از انواع شیرآلات صنعتی فولادی استفاده می کنند. شیرآلات فولادی نمونه ای از تجهیزات مکانیکی است که در یک یا چند نوع از سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. شیرآلات صنعتی فولادی اکثرا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.در دنیای امروزی شیرآلات صنعتی از کاربرد بسزایی برخوردار هستند، به همین علت در شکل و ابعاد متنوعی تولید می شوند. هر کدام از این ها وظیفه به خصوصی در سیستم لوله کشی خواهند داشت. شیر هایی از نوع کشویی جزو اولین شیرهای اختراعی به دست بشر بودند و امروزه از این نوع شیر ها در صنعت به عنوان دریچه آب بندی استفاده می شوند.در حال حاضر شیرآلات صنعتی فولادی یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین نمونه‌های شیر مورد نیاز، در صنایع لوله کشی معرفی شده است. در واقع شیرآلات صنعتی فولادی با توجه به جنس فولادی که در تولید آنها مورد استفاده قرار گرفته است، دارای کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی است. می توان گفت یکی دیگر از مزایای شیرآلات صنعتی فولادی مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با نمونه‌های مشابه آن است. برای خرید هر کدام از شیرآلات صنعتی فولادی با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

شیرآلات صنعتی فولادی

شیرآلات صنعتی فولادی ابزاری مکانیکی هستند که به منظور باز و بستن، کنترل و تنظیم جریانات مایع و گاز،در یک شبکه لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.  خوشبختانه در حال حاضر اکثر شیر‌های فولادی تولید شده،در کلیه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده هستند. این تجهیزات با توجه به کارایی که دارند، در اشکال گوناگونی تولید شده و وظایف بخصوصی را در خطوط لوله کشی متقبل می شوند.

همان طور که اشاره شد شیرآلات صنعتی یا همان ولو ها برای کنترل فشار و جریان سیالات موجود در خطوط لوله ها استفاده می شوند. همچنین مهم ترین کاربرد و عملکرد این شیر ها در صنایع، تنظیم مقدار سیال، جهت رفت و برگشت سیال، قطع و وصل سیال، تنظیم فشار و میزان دمای سیال و کنترل آن و همچنین کنترل و حفظ ایمنی سایر دستگاه های تحت فشار هستند.

اینکه شیرآلات صنعتی فولادی چگونه و در چه وضعیتی قرار بگیرد، همگی به اجزای مجرابند موجود در شیر وابسته است. تنظیمات این شیر ها می تواند به صورت دستی یا اتوماتیک انجام بگیرد، که انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به نوع طراحی شیرآلات صنعتی دارد.

شیر دستی به کمک یک آچار خور یا هندویل به صورت دستی کنترل می شوند. در مقابل شیر های غیر دستی و اتوماتیک با در نظر گرفتن نوع سیال و شرایط آن و همچنین نوع و روش طراحی ولو ها به صورت غیر دستی عمل می کنند.

شیر یک طرفه نمونه ای از شیر های اتوماتیک است. در صنایع نفت و گاز و آب از نوع جریان بالا دست در سیستم های خط لوله خود استفاده می کنند. همچنین در بستر های سیالات، ریفرمینگ کاتالیستی، مجتمع گازی، شکست کاتالیستی ها و تقطیر، روش جریان پایین دست مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه شیرهای یک طرفه با اعمال جریان بالا دست باز می شوند و تا حد توان از بازگشت مجدد جریان پایین دست جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که جریان بالادست به منظور جریان رفت و جریان پایین دست به منظور جریان برگشتی است.

راهنمای خرید شیرآلات صنعتی فولادی

خرید شیرآلات صنعتی فولادی به نکات و دانش خاصی نیاز دارد، در واقع اشخاصی که نسبت به خرید این محصول اقدام می نمایند؛ باید اطلاعات کافی در رابطه با نوع شیر و کاربرد آن داشته باشند. در زمان خرید و فروش شیرآلات صنعتی فولادی توصیه می شود با توجه به نیاز خود محصول مورد نظر را خریداری نمایید. البته در این راه می توانید با مشاوران مجرب و ماهر این محصول، در سایت‌های گوناگون اینترنتی مشاوره نموده اطلاعات لازم را کسب نمایید.

لیست قیمت شیرآلات صنعتی فولادی

هر یک از شیرآلات صنعتی فولادی با توجه به نوع کاربردی که دارند، دارای قیمت متفاوتی هستند . علاوه بر آن نوع مواد و آلیاژ به کار رفته در آن نیز، در قیمت این محصول تاثیر گذار است. می توان گفت یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت شیرآلات صنعتی فولادی،شرکت و برند تولیدکننده این محصول است.  شما می توانید جهت مشاهده لیست قیمت شیرآلات صنعتی فولادی، با ما در فدک نو تماس گرفته و با کسب اطلاعات لازم نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید.

انواع شیرآلات صنعتی فولادی

شیرآلات صنعتی فولادی در گونه‌های متنوعی طراحی شده و به تولید می رسند.به طور مثال: شیر فلکه کشویی فولادی، شیرآلات صافی فولادی، شیرآلات اطمینان فولادی، شیرآلات پروانه‌‌ای فولادی، شیرآلات صنعتی فولادی فلنجدار، شیرآلات فلکه سوزنی فولادی، شیرآلات صنعتی فولادی یک طرفه و آونگی و… هر یک از این تجهیزات در موارد خاصی به کار برده می‌شوند،که خریدار با توجه به نیاز خود نسبت به خرید این شیرآلات اقدام می نماید.

شیرآلات صنعتی فولادی جزو متنوع ترین محصولات تولیدی می باشد که در این بخش به چند نمونه از این ها می پردازیم.

 •  شیر های کشویی دارای فلنج و یا شیر دروازه ای فولادی
 •  شیر گیوتینی های فولادی
 •  شیر سماوری های فولادی
 •  شیر سماوری فولادی
 •  شیر یک جهتی فولادی
 •  شیر فلکه سوزنی مانند فولادی
 •  شیر دیافراگمی فولادی
 •  شیر های فشار شکن فولادی
 •  شیر های فلکه ای کشویی فولادی
 •  شیر های صافی حاوی فلنج فولادی
 •  شیر اطمینان فولادی

شیر کشویی فولادی:

شیر کشویی فولادی در مکان‌هایی که می‌خواهند جریان سیال را به صورت کلی ببندند و یا باز نمایند مورد استفاده قرار می گیرد.

 از جمله ویژگی‌های این محصول، حداقل افت فشار در طی مسیر آن است، به همین خاطر در خطوط لوله‌های بلند و طویل بیشتر این نوع شیرها رابه‌کارمی‌گیرند.

شیر یکطرفه فولادی:

شیرهای یکطرفه فولادی،معمولاً به منظور پیشگیری از رجوع مایع در یک شبکه لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیر سوزنی فولادی:

یکی از پرکاربرد ترین گونه‌های شیرآلات ،مدل شیر سوزنی فولادی است.چگونگی فعالیت شیرهای سوزنی با یکدیگر تفاوتی ندارد و همانند هم است، یعنی ساختار و قطعات آنها با یکدیگر همسان است. تنها تفاوت شیر‌های سوزنی با یکدیگر در مواد تشکیل دهنده این محصول است.  در واقع مواد اولیه ساخت شیر‌های سوزنی ممکن است از آلیاژ چدن یا فولاد و یا استیل باشد.

 در اینجا باید توجه داشته باشید که هر یک از این متریال در شرایط خاصی به کار برده می‌شود؛ یعنی ویژگی‌های هر یک از این مواد با موقعیت‌های ویژه‌‌ای همسان است.لذا به منظور خرید شیرهای سوزنی، شرایط و موقعیت خود را مورد توجه قرار داده و با توجه به نیاز خود محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

شیر فشار شکن فولادی:

یکی از ویژگی‌های شیرهای فشارشکن فولادی، این است که به صورت خودکار میزان فشار زیاد ورودی را به یک فشار متناسب و ثابت تبدیل نموده و خارج می کند. در صورتی که در سیستم پس از شیر فشار شکن مصرف آبی لازم نباشد؛ شیر فشار شکن به صورت خودکار با هدف ممانعت از انباشتن فشار قطع می گردد.

در واقع این شیرها با کنترل فشارهای موجود در شبکه، مانع از هدر رفتن سیال‌ها در سیستم‌های انتقال سیال به مسیرهای دیگر می‌شود.  علاوه بر آن به کار گیری از شیرآلات فشار شکن فولادی، موجب به حداقل رساندن هزینه‌های سرسام آور جهت ساخت مخازن فشار شکن و خرید زمین برای انتقال سیال به سایر خطوط خواهد شد.

شیرآلات صنعتی فولادی

کاربرد شیرآلات صنعتی فولادی

هر یک از مدل‌های شیرآلات صنعتی فولادی با توجه به فعالیت و فوایدی که دارند دارای کاربرد متفاوتی هستند  و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال:

 1. شیرآلات توپی بیشتر در صنایع غذایی و سایر صنایعی که به دما و فشار بالایی نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. شیرآلات سوزنی با هدف تنظیم و کنترل جریانات مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. نمونه‌های شیرآلات اطمینان این محصول، با هدف ایجاد یک سد در برابر شیرآلات و سایر مخازنی که تحت شرایط فشار قرارگرفته‌اند، استفاده شده تا در مقابل فشار حداکثری و بیش از حد استاندارد صدمه نبینند.

نمونه‌های دیگر شیرآلات صنعتی فولادی، در صنایع مختلف دارویی، دریایی، مبدل‌های حرارتی، نیروگاه‌ها پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و… به کار برده می شوند.

 

اصلی ترین وظایف شیرآلات صنعتی فولادی

در ادامه به چند مورد از وظایف اصلی شیرآلات صنعتی می پردازیم.

مهم ترین وظایف اصلی شیرآلات صنعتی به چند گروه زیر طبقه بندی شده است:

 • باز و بسته کردن ورودی و خروجی فرآیند
 • کنترل سیالات
 • انحراف جریان سیال
 • بستن دو مرحله ای
 • مخلوط کردن سیالات
 • باز و بسته کردن ورودی و خروجی فرآیند

در همه شیرآلات یک بخش میانی وجود دارد که در این بخش ورودی و خروجی مواد و سیالات کنترل می شوند. این قسمت از شیرآلات شیر مسدود کننده نامیده شده است. این فرآیند باز و بسته شدن در بین شیرآلات مشترک امکان پذیر می باشد، به گونه ای که با ابز شدن یکی از بخش های میانی شیر سیال وارد شده و با بسته شدن این بخش عبور سیال منع می شود.

کنترل سیالات

کنترل جریان سیالات با اعمال فشار و ایجاد تغییراتی در سرعت آن انجام می شود.

انحراف جریان سیال

برای ایجاد انحراف در جریان سیال و تغییر مسیر آن،  معمولا باید از شیر های چند جهتی استفاده شود. در فرآیند هایی که نیاز به انحراف سیالات است، از شیرهای سه راهی، چهارراهی و گاها از شیر های پنج راهی استفاده می کنند.

بستن دو مرحله ای

در سیستم هایی که فرآیند کنترل به صورت ناپیوسته انجام می شود، کنترل جریان باید به صورت دو مرحله ای انجام شود. شیر های موازی مناسب این نوع فرآیند ها هستند. روش کار این نوع شیر ها در فرآیند به گونه است که وقتی هر دوی شیر باز هستند سیال به راحتی عبور می کند و در خطوط لوله جریان پیدا می کند. وقتی تنها یکی از شیر های موازی باز هستند، شدت جریان در شیر باز کاهش می یابد و همچنین اگر هر دو شیر موازی بسته باشند جریان سیال به صورت کامل قطع خواهد شد.

مخلوط کردن سیالات

آن دسته از شیر هایی که نوع قرار گیری آن ها به صورت T هست به کمک یک محرک کنترل می شوند. به گونه ای که هر دو سیال با دمای متفاوت با ورود به این نوع شیر ها با یکدیگر مخلوط شده و به یک مایع با دمای متفاوت تبدیل می شود.

 

مزایای شیرآلات صنعتی فولادی

از جمله مزایای شیرآلات صنعتی فولادی این است که این محصول دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی از یعنی تحمل صدمات و ضربات وارده بر آن وجود دارد. شیرآلات صنعتی فولادی به دلیل مقاومت زیادی که دارند، در برابر هرگونه آسیب و فرسودگی مستحکم بوده و عمر طولانی تری در مقایسه با نمونه‌های مشابه دارند. این محصول به‌عنوان پرکاربردترین نمونه‌های شیرآلات،در پروژه‌های آبادانی و عمرانی شناخته شده است.

یکی دیگر از فواید شیرآلات صنعتی فولادی این است که این محصول در مقابل واکنش اکسیداسیون بسیار مستحکم بوده و به هیچ وجه احتمال زنگ زدگی در شیرآلات صنعتی فولادی وجود نخواهد داشت.

مشخصات فنی شیرآلات صنعتی فولادی

شیرآلات صنعتی در صنایع گوناگون به کار برده می شوند، علاوه بر آن این محصولات ساخته شده از مواد و متریال‌های گوناگونی است. یکی از رایج ترین و پرکاربردترین نمونه‌های شیرآلات صنعتی، شیرآلات صنعتی فولادی است که جنس آن از کربن استیل است .

از جمله مشخصات فنی شیرآلات صنعتی فولادی، مواد به کار برده شده در آن می باشد که می توان به مقاومت و استحکام آن اشاره کرد. علاوه بر آن این محصول در سایزهای مختلف به آسانی قابل نصب خواهد بود.

برند های تولید کننده شیرآلات صنعتی فولادی

امروزه برند های بسیاری در زمینه تولید شیرآلات صنعتی فولادی فعالیت می کنند و سعی بر این دارند که محصول مطمئن و با کیفیتی را تولید و به عرصه برسانند. در ادامه به برخی از معروف ترین و معتبر ترین برند های تولیدی شیرآلات صنعتی فولادی اشاره شده است.

 • شیرآلات صنعتی فولادی ORION
 • شیرآلات صنعتی فولادی کیتز
 • شیرآلات صنعتی فولادی NBV

 

سخن پایانی

از جمله پرکاربرد ترین محصولاتی که در سیستم‌های لوله‌کشی، در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ شیرآلات صنعتی فولادی است . در واقع به واسطه همین لوله‌های فولادی است که انتقال نفت و گاز در سایر خطوط بین کشورها و انتقال سیالات مایع و فاضلاب‌ها امکان پذیر می شود. این محصول در انواع گوناگونی با کاربردهای مختلفی وارد بازار می‌شود.  متقاضیان می‌توانند با توجه به نیاز خود نمونه‌های متناسب این محصول را با قیمت خوب از سایتهای معتبر اینترنتی خریداری نمایند.