خرید اتصالات فشار قوی ساکت ولد

در واقع اتصالات فورج یافته به منظور استفاده برای سیستم لوله کشی که دارای قطر تقریباً دو یا چهار اینچ باشد مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات ساکت ولد جهت لوله کشی با قطره های بیشتر کارایی خود را نشان می دهند.برای خرید هر کدام از اتصالات فشار قوی ساکت ولد با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

تولید اتصالات فشار قوی ساکت ولد

در حال حاضر اصطلاح اتصالات فورج شده به دو بخش عمده از اتصالات لوله مربوط می‌ شود که شامل اتصالات رزوه ای و اتصالات فشار قوی ساکت ولد می باشد. در حقیقت هر یک از آنها برای آن دسته از لوله هایی که دارای ابعادی با دهانه بسیار کوچک و همچنین جهت سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

تولید اتصالات فشار قوی ساکت ولد

توجه داشته باشید که اتصالات فشار قوی ساکت ولد از طریق شیوه فورج نمودن و همچنین ماشین کاری فولاد سخت ساخته می شوند و در انواع مختلفی همچون مهره ماسوره، سه راهی، کوپلینگ، تبدیل و زانویی روانه بازار می ‌شود. به طور کلی این اتصالات فلزی دارای کلاس ۳۰۰۰ بوده که معمولاً برای قطر های کمتر از ۴ اینچ و اتصالات مربوط به کلاس ۹۰۰۰ و ۶۰۰۰ برای قطر هایی مورد استفاده قرار می گیرد که کمتر از ۲ اینچ باشد.

لیست قیمت اتصالات فشار قوی ساکت ولد

بهتر است بدانید که اتصالات فشار قوی ساکت ولد غالباً در انواع صنایع مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال در سیستم پایپینگ و همچنین به منظور خطوط انتقال فشار قوی از اینگونه اتصالات استفاده می ‌کنند. پیش از انجام فرآیند خرید توصیه می ‌کنیم حتماً نسبت به لیست قیمت اتصالات فشار قوی ساکت ولد اطلاعات کافی به دست آورید.

اتصالات فشار قوی ساکت ولد

انواع اتصالات فشار قوی ساکت ولد

از انواع اتصالات فشار قوی ساکت ولد می توان بیان کرد که دارای اشکال گوناگونی همچون سه راهی، بوشن تبدیل، کوپلینگ، زانویی، آداپتور، کپ، بوشن کامل، مهره ماسوره، نیم بوشن، هستند که در حقیقت با ابعاد و کلاس های گوناگونی تولید شده و سپس جهت دسترسی عموم مردم به بازار عرضه می ‌شود.

زانو اتصالات فشار قوی ساکت ولد

نقش بسزایی که زانو اتصالات فشار قوی ساکت ولد ایفا می کند این است که از آن جهتِ ایجاد تغییراتی در سیال استفاده می کنند. این گونه از زانو ها دارای تنوع می باشد که شعاع کوتاه و شعاع بلند از جمله آن ها است.

سه راهی اتصالات فشار قوی ساکت ولد

دقت داشته باشید که سه راهی اتصالات فشار قوی ساکت ولد همواره جهت به وجود آوردن یک انشعاب ۹۰ درجه از خطوط اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً در انواع گوناگونی همانند سه راهی تبدیلی و سه راهی مساوی در بازار موجود است.

بوشن اتصالات فشار قوی ساکت ولد

بوشن اتصالات فشار قوی ساکت ولد دارای زیر مجموعه هایی است که مهمترین آن ها شامل بوشن تبدیل، بوشن کامل و نیم بوشن می باشد.

مهره ماسوره اتصالات فشار قوی ساکت ولد

به خاطر داشته باشید که مهره ماسوره اتصالات فشار قوی ساکت ولد از سه بخش عمده برخوردار می باشد که در واقع یک اتصال دنده ای در قسمت میانی آن موجود است لذا پیش از اتصال یافتن مهره ماسوره به لوله بایستی این سه جزء به یکدیگر وصل شوند.

کپ اتصالات فشار قوی ساکت ولد

جالب است بدانید کپ اتصالات فشار قوی ساکت ولد همواره برای اینکه قسمت انتهای لوله را مسدود و آب بندی سازه مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

ساکولت اتصالات فشار قوی ساکت ولد

بهتر است بدانید یکی از انواع اتصالات  ساکت ولد ساکولنت می باشد که شباهت بسیار زیادی به تردولت و همچنین ولدولت دارد. در حال حاضر از ساکولت جهت متصل ساختن لوله هایی که دارای ابعاد کوچک تر هستند با لوله ‌های دارای قطر بیشتر استفاده می کنند.

کاربرد اتصالات فشار قوی ساکت ولد

به طور معمول کاربرد اتصالات فشار قوی ساکت ولد بسیار زیاد است تا جایی که در صنایع گوناگونی همچون صنایع نیروگاهی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع پزشکی و سیستم های آتش نشانی از این نوع اتصالات استفاده می ‌کنند.

مشخصات اتصالات فشار قوی ساکت ولد

بطور کلی مشخصات اتصالات فشار قوی ساکت ولد بایستی از نظر خصوصیات جنسی و همچنین میزان متحمل شدن دما و فشار با هر یک از لوله های مورد نظر تناسب داشته باشد؛ بنابراین بیشتر اتصالات را از طریق ابعاد نامی، لوله نام اتصال و همچنین جنس مواد و نوع آن معین می سازند.

مزایای اتصالات فشار قوی ساکت ولد

از مهم ترین مزایای اتصالات فشار قوی ساکت ولد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارای آب بندی مناسبی می باشد.
  • در این شیوه از اتصال دیگر احتیاجی نیست تا لوله را پیش از جوشکاری آماده کنیم.
  • با توجه به اینکه لوله ها از بخش خارجی به یکدیگر جوش داده می شوند بنابراین به درون لوله فلز مذاب نمی ریزند.
  • به خاطر داشته باشید به منظور اینکه لوله ها و اتصالات در یک راستا قرار بگیرند دیگر احتیاجی به خارج جوش نیست چرا که طریقه طراحی هر یک از آنها به گونه ای می باشد که لوله ها پس از واقع شدن درون این اتصالات به حالت طراز در می ‌آیند.
اتصالات فشار قوی ساکت ولد

معایب اتصالات فشار قوی ساکت ولد

از جمله معایب اتصالات فشار قوی ساکت ولد می توان بیان کرد فاصله انبساطی منجر می گردد تا مواد جامد در چنین فاصله ای بر روی هم انباشته شده و یا مواد خورنده به شکل کاملاً مستقیم با فلنج در ارتباط باشند لذا فلنج از عمر مفید کمتری برخوردار باشد.

استاندارد اتصالات فشار قوی ساکت ولد

بهتر است بدانید استاندارد اتصالات فشار قوی ساکت ولد بر اساس ASME B16.11 می باشد. در در واقع اتصالات فشار قوی که دارای این استاندارد هستند دو نوع اتصال پایانی وجود دارد که شامل رزوه ای و ساکت ولد می باشد. اتصال ساکت ولد با استفاده از جوشکاری گوشه و قسمت لوله ها انجام می شود اما در اتصالات رزوه ای معمولاً اتصال به لوله با استفاده از پیچ صورت می گیرد.

سخن پایانی

به طور کلی اتصالات ساکت ولد آن دسته از اتصالاتی هستند که یک بخش تورفتگی داشته بگونه‌ ای که سایر اتصالات و لوله ها قادر هستند تا درون آن واقع شوند. در حقیقت به منظور اتصال یافتن ساکت ولد از یک جوش جهت آب بندی کمک می گیرند. هر یک از این اتصالات دارای جنس استنلس استیل، کربن استیل و فولاد آلیاژی است.