خرید فلنج

فلنج ابزار و صفحه دایره‌ای  شکل است که سوراخ هایی در اطراف آن وجود دارد و برای متصل کردن استفاده می گردد، کارایی اصلی آن بستن لوله‌ها به هم و اتصال قطعات دیگر می باشد و یکی از کارایی‌های دیگران تغییر دادن مسیر و تغییر قطر لوله است. برای خرید هر کدام از انواع فلنج وارد صفحات زیر شده و از طریق تماس با متخصصین ما در فدک نو اقدام به خرید محصولات مد نظر خود کنید.
فلنج جوشی
فلنج جوشی
فلنج دنده ای
فلنج دنده ای

 فلنج

بعد از آن در اوایل قرن ۲۰ میلادی از فلنج به شکل گسترده و وسیعی در ابزار متفاوت مکانیکی لوله و اتصالات فلزی مورد استفاده قرار گرفت.  فلنج برای متصل کردن انتهای لوله است به عبارتی فلنج به اتصالی گفته می‌شود که واشر فلنج و پیچ به عنوان یک تیم از ساختار برای اتصالات پلاستیکی و فولادی استفاده می گردد.

 سوراخهایی که در فلش است که محل قرار گرفتن پیچ و مهره است پیچ و مهره سبب می‌شود که دو فلنج به طرز محکمی به هم متصل گردد در این شکل از واشر هم هم برای آب بندی استفاده می گردد.

 

قیمت فلنج

قیمت فلنج بسته به فروشگاه‌ها متفاوت خواهد بود و هر فروشگاه قیمتی برای این ابزار می‌گذارد و الان که نوسانات در بازار وجود دارد و زیاد است نمی‌توان قیمت ثابتی برای این کالا و محصول بیان کرد.

 

انواع فلنج

انواع فلنج زیاد است که در اینجا چند مدل از آن را بیان می‌کنیم:

 فلنج با سطح ساده لغزشی هنگامی که اتصال با این فلز انجام می‌گیرد سطح دو فلنج مورد استفاده باید صاف باشد، کارایی اصلی آن هنگامی است که برای سیستم از دو فلنج استفاده می‌شود و یا اتصالات آبی که به کمک ریخته گری تولید شده‌اند است.

 عموماً فلنج‌های فولادی و چدنی که در فشارهای کم کارایی دارد از این رو تولید می گردد طبق استانداردهای فلنج زمانی که فرهنگ سطح ساده درست شده به کمک قالب‌های آهنی به فرهنگ‌های فولاد کربنی اتصال پیدا می کند؛ باید فلنج‌های دارای سطح برجسته کنار گذاشته شود.

 نوع دیگران فلنج نر و ماده است این فلنج قطعاً باید به شکل جفتی تولید گردد سطح یکی از فلنج‌ها دارای برآمدگی و دیگری دارای تورفتگی است که بنا به موقعیت استفاده شده سطح برآمدگی و فرورفتگی با نسبت‌های خاصی طراحی می گردد که عموماً ۳ اینچ عمق تورفتگی و سطح برآمدگی یک و چهاردهم اینچ است استفاده از رنگ‌های نر و ماده را می‌توان در پوسته مبدل حرارتی به پوشش و کانال فلنجی مشاهده نمود.

 فلنج جوشی

فلنج جوشی برای سایز کم لوله برای کاربردهای لوله کشی با فشار و دمای کم ایده‌آل خواهد بود، ساکت جوشی یک نوع اتصالی است که در آن کاربرد لوله را داخل فلنج قرار داده و بعد از آن اتصال را به وسیله یک جوش ماهیچه‌ای  در محل ثابت می‌نماید.

 اتصال فلنج جوشی ضمن ممانعت از محدودیت‌های مربوط با نوع رزروی نسبت به بقیه انواع فلنج جوشی شرایط نصب راحت تری دارد برای اتصالات گالوانیزه این مدل اتصال فلنجی انتخاب خوبی است.

 فلنج دنده ای

فلنج دنده‌ای از انواع فلنج پر کارایی در صنایع تاسیساتی است که به اسم فلنج رز روی هم شناخته می شود و رنگ موجود در بازار دارای انواع مختلفی است که از جمله آنها فلنج گلودار ساکت کور دنده‌ای  و جوشی است شیوه‌های گوناگونی برای متصل کردن لوله و اقلام آن به هم و یا به ابزارات دیگر وجود دارد مثل جوشکاری که یکی از این موارد اتصالات فلنجی است.

 

خرید فلنج

مشخصات فنی انواع فلنج

 • نام تجاری تولید کننده فلنج
 • سایز اسمی لوله (قطر خارجی لوله که فلنج به آن جوش داده می شود.)
 • مقدار فشار قابل تحمل (کلاس فلنج)
 • شماره یا کد مربوط به عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی فلنج

 

کاربرد فلنج

به علت خصوصیت‌های توضیح داده شده در رابطه با انواع فلنج برای آنها کاربردهای فراوان و متفاوتی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

 •  متصل کردن به شیر و بقیه اقلامی که در مسیر لوله قرار دارد و نیاز به تعمیر احتمالی و نگهداری فراوان وجود دارد.
 •  متصل کردن لوله به تجهیزاتی مثل مخازن پمپ و کمپرسور.
 •  متریال در لوله را تغییر دادن.
 •  متصل کردن به تجهیزات ابزار دقیق نیاز به تعمیرات احتمالی و کالیبراسیون دارد.
 •  همه موارد دیگری که نیاز به جدا کردن اتصالات وجود دارد.

 

کلاس فلنج ها

کلاس فلنج‌ها در اینجا بیان می شود رده بندی فشار طبق استاندارد ج‌های فولادی و آلیاژی به کلاس‌های ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ تقسیم می گردد این اعداد فشار بر حسب psi می باشد که فلنج‌ها در بیشترین دمای مجاز می توانند تحمل نمایند.

 رده بندی فشار طبق استاندارد iso در این استاندارد فشار تحمل فلنج‌های فولادی و آلیاژی آن با pn نشان داده می‌شود که در این نشان فشار اسمی طبق bar خواهد بود و رده بندی فشار طبق استاندارد اینو فلنج‌ها دارای تحمل فشار زیادی نسبت به فلنج‌های گروه‌های دیگر می باشد.

 فلنج‌ها عموماً از آهنگری تولید می شود فقط در موارد خیلی کم از ورقه تولید می گردند تنها فلنج کور و فلنج تبدیل می‌توانند از ورقه‌های دارای کیفیت قابل جوش تولید گردند.

 

فرم‌های گوناگون فلنج ها

فرمهای گوناگون فلنج‌ها در فروشگاه‌ها وجود دارد و فلنج‌ها در انواع فرم‌های مختلفی می باشد که شما طبق نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می نمایید.

 

فروش فلنج

فروش فلنج در فروشگاههای زیاد به شکل حضوری انجام می‌گیرد و سایت‌های فراوانی هم وجود دارد که به شکل اینترنتی این ابزار آلات را به فروش می رساند و شما می توانید از سایت‌های معتبر خرید خوبی را انجام دهید.

خرید فلنج

نحوه اتصال فلنج ها

نحوه اتصال فلنج‌ها به این شکل است که شیوه‌های مختلفی برای اتصالات لوله وجود دارد که طبق کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اتصال لوله فولادی با فلنج یکی از شیوه‌های اتصال لوله فولادی می باشد که شکل اجرای آن را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

 

دسته بندی فلنج‌ها بر اساس سطح

دسته بندی فلنج‌ها بر اساس سطح از این قرار است و به دسته‌های مختلف تقسیم می گردد که در اینجا بیان می کنیم.

 • سطح صاف FF
 • سطح برآمده RF
 • اتصال رینگی RTJ
 • شیار و زبانه T&J
 • نری و مادگی MALE & FEMALE

 

سخن پایانی

یکی از اتصالات و تجهیزات مورد استفاده در صنایع گوناگون است که به خاطر جداسازی آسان این اتصالات طرفداران زیادی در بازار دارد و یکی از پرکاربردترین ابزار است. برای استفاده کردن درست و مناسب از فلنج در تاسیسات و صنایع مختلف لازم است تا ابتدا انواع آن را بدانید و بعد از اینکه با قسمتهای مختلف آن و ویژگی‌های آن آشنا شدید خرید خوبی داشته باشید و بتوانید از فلنج با کیفیت استفاده خوبی بکنید.