خرید اتصالات پلی اتیلن پیچی

برای خرید هر کدام از انواع اتصالات پلی اتیلن پیچی از اتصالات پلیمری با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

مغزی پلی اتیلن پیچی

کمربند پلی اتیلن پیچی

درپوش انتهایی پلی اتیلن پیچی

اتصال فلنجدار پلی اتیلن پیچی

سه راهی تبدیلی پلی اتیلن پیچی

سه راهی مساوی پلی اتیلن پیچی

زانو پلی اتیلن پیچی

تبدیل پلی اتیلن پیچی

رابط پلی اتیلن پیچی

اتصال ماده پلی اتیلن پیچی

اتصال نر پلی اتیلن پیچی

قیمت اتصالات پلی اتیلن پیچی

 خرید این‌ نوع از اتصالات با توجه به برند، نشان کیفی، و استانداردهای ملی، اعتبار کارخانه، و متریال با کیفیت  که قیمت گذاری می شوند. البته در حال حاضر با پیشرفت فناوری های ارتباطی خرید آنلاین از راهکارهای موثر و دارای اطمینان است که علاوه بر خرید آنلاین می توان اطلاعات فنی مؤثری را با قیمت های به روز شده به دست آورد . از جمله این سایت ها سایت فدک نو است که خریدی مطمئن و با ضمانت های لازم را برای شما فراهم خواهد آورد .

مشخصات فنی اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی به اتصالاتی گفته میشود که بدون نیاز به جوش دادن با مادگی لوله ها را به هم‌ متصل می کنند. اتصالات پلی اتیلن پیچی به صورت تزریقی تولید می شوند.

 

کاربرد اتصالات پلی اتیلن پیچی

  • برای آبرسانی و آبیاری سیستم های قطره ای و بارانی
  • آبرسانی شهری و روستایی
  • آبرسانی فضای سبز خانگی ،بوستان و پارک ها
  • در تاسیسات مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی و فاضلاب صنعتی از آن استفاده می کنند

 

اجزای اتصالات پیچی

همه ی اتصالات پیچی دارای این اجزا می باشند اعم از: بدنه، سرپیچ، اسپلیت رینگ، بوشینگ، اورینگ.

  • اسپیلت: جنس اسپیلت در اتصالات پلی اتیلن از پلی استال است، کارکرد اسپیلت این است که در فشارهای بالا از بیرون زدن لوله پلی اتیلن از داخل اتصالات جلوگیری می کند.
  • بوشینگ: که از جنس پلی اتیلن است و در اتصالات پلی اتیلن بین اورینگ و اسپیلت قرار دارد یعنی در زمان اتصال روی قطعه ی اورینگ فشاری مضاعف ایجاد می کند، که موجب آب بندی اتصال پیچی پلی اتیلن می شود.
  • اورینگ: از جنس لاستیک و وظیفه ی آن آب بندی کردن اتصالات پیچی بر روی لوله ی پلی اتیلن است که قابل انعطاف و مقاوم در برابر فشار است.
  • بدنه و سرپیچ: پلی اتیلن در مقابل فشار، ضربه فیزیکی و تغییرات شیمیایی مقاوم است.

 

مزایای اتصالات پلی اتیلن

کلا اتصالات پلی اتیلن به سه نوع پیچی، جوشی و فشاری تقسیم می شود. پلی اتیلن پیچی برای پروژه های کوچک و با خطوط لوله سایز پایین استفاده می شود. اما اتصالات جوشی درست است که قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه دارند اما در پروژه های کوچک، حمل و نقل، و کرایه دستگاه جوش اتیلن و استخدام نیروی ماهر مقرون به صرفه نیست به جای آن از اتصالات پیچی استفاده می شود.

 یکی از مزایا و ویژگی های اتصالات پیچی که از اتصالات جوشی متمایز می کند این است که اتصالات پیچی قابلیت استفاده چندین مرتبه را دارند یعنی این نوع از اتصالات را پس از نصب می توان دوباره جدا کرد در جای دیگر استفاده نمود. در مقابل مواد شیمیایی، زنگ زدگی، شکستگی و ترک خوردگی ناشی از فشار و ضربه و ارتعاشات مقاوم است. عدم رسوب پذیری، هزینه ی کم و سرعت بالا در نصب، عدم نیاز به ماشین آلات سنگین برای اجرا از مزایای اتصالات پلی اتیلن پیچی است.

معمولا این نوع از اتصال مزایای آن بیشتر از معایبش است مگر آنکه اجرا و اتصال اشتباه و عدم مطابقت آن در نصب باشد.

 

انواع اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصال ماده:

 این‌ نوع از اتصال کاربرد زیادی در آبیاری قطره ای دارد که برای آبیاری سیال تا دمای ۳۰ درجه استفاده می شود.

اتصال نر:

 این نوع از اتصالات برای انواع مختلف کارایی دارد و به سری ماده وصل می شود، همچنین مقاوم در برابر خوردگی، فشار، اشعه، و ارتعاشات می باشد.

اتصال فلنجدار:

 اتصالات فلنجدار علاوه بر اجزای موجود در اتصالات پیچی دارای یک رینگ فلزی آبکاری شده به ضخامت ۸ میلیمتر می باشد. مواد اولیه ی این اتصال از جنس پلی پروپیلن کوپلیمر که فشار ۱۰ اتمسفر را می تواند تحمل کند. این نوع از اتصالات دارای استانداردهای بین المللی است و زیر نظر سیستم کنترل کیفیت مورد آزمایش قرار می گیرد.

سر پیچ اتصال فلنجدار چون از مواد پلی پروپیلن کوپلیمر است در مقایسه با اتصالات پلی اتیلن مقاومتش بیشتر است. جنس اسپیلت و رینگ که رینگ تقویت در اتصال فلنجدار با سایز یک تا چهار اینچ  از مواد پلی استایرن می باشد.

رابط پلی اتیلن: 

برای وصل کردن لوله های پلی اتیلن به یکدیگر از رابط پلی اتیلن استفاده می شود.

تبدیل پلی اتیلن:

 انواع تبدیل های پلی اتیلن درسایزها و فشارهای مختلف به صورت هم‌مرکز و غیر هم‌مرکز طبق سفارش مشتری براساس استاندارد تولید می شود.

مغزی تبدیل پلی اتیلن:

 از نوع اتصالات دنده ای محسوب می شود، بدون نیاز به جوش به هم متصل می شود، این مغزی در دو طرف دارای رزوه می باشد. مقاوم در برابر اشعه UV، مقاوم در برابر ضربه، در برابر فشار مقاوم، طول عمر بالا، نصب آسان دارد.

سه راه مساوی:

سه راه مساوی تبدیل پلی اتیلن اتصال برای انشعاب گیری استفاده می شود. که در هر سه سر خود دارای سایز مساوی می باشد، برای همین به آن سه راه مساوی می گویند. که این سه راه به عنوان رابط، متصل کننده و تقسیم کننده، حرکت لوله را تغییر می دهد و حتی کاهنده ی سایز لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 زانو مساوی: 

که برای تغییر جهت در مسیر لوله ها استفاده می شود، یعنی مسیر آبرسانی درون لوله های پلی اتیلن را تغییر می دهد. از سایز ۶۰ برای تغییر جهت لوله ی ۶۰ و از سایز ۹۰ برای تغییر جهت لوله ی ۹۰ مورد استفاده قرار می گیرد.

زانو ماده: 

از زانو ماده پیچی پلی اتیلن زمانی که تغییر مسیر ۹۰ درجه می باشد از آن استفاده می شود. این زانو ماده نسبت به زانوی نر از درصد شکنندگی کمتر و مقاومت بیشتر برخوردار است.

زانو نر:

 از زانو نر پیچی پلی اتیلن برای شیرآلات برنجی یا پلیمری به لوله ی پلی اتیلن استفاده می شود. که توانایی تحمل فشار های مختلف تا ۱۶ بار و حتی بالاتر را دارد. از این نوع از اتصال در انواع سیالات مایع، گاز، اسیدی استفاده می شود.

سه راه ماده:

 برای انشعاب گیری و متصل کردن به بخش دیگر سیستم اعم از دسته ی شیر گاز، به اتصال ماده نیاز است قسمت دو سر سه راه ماده به یک اندازه که وسط آن قابلیت مادگی با ابعاد منفی را دارد.

سه راه نر:

 سه راه نر پیچی پلی اتیلن شبیه سه راه ماده پیچی برای انشعاب گیری و اتصال استفاده می شود، یعنی دو سمت آن به لوله ی پلی اتیلن و سمت دیگر آن برای متصل شدن به شیرآلات یا هر اتصال که سر مادگی دارد استفاده می شود.

درپوش انتهایی: 

درپوش انتهایی پلی اتیلن برای بستن انتهای لوله های پلی اتیلن استفاده می شوند که به صورت پیچی بسته می شود.

سه راه تبدیل:

 این نوع از اتصال بدون‌نیاز له جوش متصل می شود. که در اشکال مختلف و با استاندارد های بین المللی تولید می شود. برای گرفتن انشعاب در اندازه ی کوچکتر از خط لوله ی اصلی استفاده می شود.