مقالات

اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 یکی از پر کاربرد ترین و پر اهمیت ترین نوع اتصالات در صنایع تاسیسات و لوله کشی می باشد. این اتصالات برای به وجود آمدن انشعاب در لوله اصلی و فراهم ساختن مسیر های بیشتر جهت عبور سیال و سایر امکانات موجود، ساخته شده است. اتصالات به کار رفته در صنایع لوله کشی را می توان از چندین نظر مختلف تقسیم بندی کرد. همچنین اتصالات جوشی رده 40 یکی از رایج ترین اتصالاتی است که امروزه در تاسیسات ساختمانی کاربرد بسیاری دارد. 

خرید اتصالات جوشی رده 40

میزان کیفیت اتصالات جوشی و جنس آن ها معمولا بر اساس جنس لوله ای که در پروسه ساخت این محصول به کار رفته است مشخص می شود. بنابر این اگر قصد خرید اتصالات جوشی رده 40 را داشته اید می توانید با مراجعه به این سایت مراجعه کنید، و با کارشناسان تاسیسات مشاوره ای در راستای انتخاب اتصالات مناسب و کاربردی انجام دهید و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کنید.  همچنین می توانید برای اطلاع از مشخصات فنی اتصالات و استعلام قیمت آن ها و موجودی کالای مورد نیاز با مشاوران و کارشناسان مجرب این سایت تماس برقرار کنید. 

قیمت اتصالات جوشی رده 40 

همان طور که می دانید قیمت فولاد، کیفیت و جنس آن جزو عوامل مهم در تعیین کننده نرخ اتصالات جوشی رده 40 می باشد.  قیمت این اتصالات با توجه به نوع و کیفیت مواد سازنده آن، شرکت تولیدی و نوسانات اعمال شده در بازار تغییر می کند. اتصالات جوشی صنعتی گسترده است که همه صنایع موجود در جهان از صنعت هواپیما تا صنعت خودرو سازی و مساکن و… وابسته به آن هستند.

اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 جزو پر استفاده ترین نوع اتصالات در صنایع است. آن ها را از لحاظ نوع جنس، روش اتصال و کلاس فشاری اعمال شده بر آن ها و … به چند دسته تقسیم بندی می کنند. این نوع اتصالات از لحاظ جنس به سه دسته زیر طبقه بندی شده است:

که هر کدام از این اتصالات از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و با توجه به شرایط موجود در صنایع به کار گرفته می شوند. اتصالات جوشی رده 40 دارای وزن کم و مطلوبی می باشد. این دسته از اتصالات جوشی از  نصب و جایگذاری آسان تری نسبت به سایر اتصالات برخوردار هستند. اتصالات جوشی رده 40 اغلب برای استفاده در انواع صنایع و خطوطی با فشار کم و معمولی مناسب اند و بازدهی مطلوبی را به دنبال خواهند داشت.

 همچنین اگر قصد خرید اتصالات جوشی رده 40 با قطر بزرگتر را دارید بهتر است،  اتصال جوشی رده 40 اهوازی را اولویت خود قرار دهید. زیرا این نوع اتصالات کارکرد و بازدهی مناسبی را ارائه خواهد کرد. اتصالات جوشی رده 40 دارای استاندارد ابعادی asme b16.9  و بر طبق استاندارد ضخامتی schedule 40  که از asme b16.9ساخته شده، می باشند.  

انواع اتصالات از نوع فولادی

اتصال جوشی 40

اتصالات فولادی خشک: در روش اتصال فولادی خشک نیازی به ذوب کردن مواد نمی باشد زیرا قطعات آهن با روش های متفاوتی به یکدیگر متصل می شوند.

پرچ در اتصالات نوع فولادی: در این روش دو قطعه از آهن را سوراخ می کنند و پرچ موجود را از بین این دو قطعه عبور می دهند و در نهایت انتهای پرچ ذوب می شود و شکل می گیرد. همچنین برای افزایش سرعت اتصالات از میخ پرچ استفاده می کنند.

پیچ موجود در  اتصالات فولادی: در این روش نیز همانند روش پرچ در اتصالات فولادی ابتدا بر روی دو قطعه فولادی شیار هایی ایجاد می کنند تا پیچ از این شیار ها عبور کند. سپس با واشر سرپیچ را محکم می کنند تا در جای خود ثابت بماند و مانع لغزش آن شود. 

اتصال با روش تا کردن: در این روش قطعات را به وسیله ابزارآلات مخصوص تا می کنند تا بر روی یکدیگر منطبق شوند.

اتصال جوشی وتر: با این روش محل اتصالات با آلیاژی متناسب با موقعیت سطح نیازمند به جوش، جوش داده می شود و قطعات به یکدیگر متصل می شوند.

اتصال جوشی با اعمال فشار زیاد: این روش جوش نقطه ای نیز نامیده می شود. در این روش اعمال فشار و گرما باعث می شود تا عمل اتصال صورت بگیرد و قطعات به یکدیگر متصل شوند.

اتصال جوشی با اعمال جریان الکتریکی: با استفاده از میله فولادی بین قطعات قوس الکتریکی اعمال می شود، تا قطعات به یکدیگر متصل شوند. این میله فولادی را الکترود می نامند. همچنین این عمل با ذوب کردن میله فولادی همراه با قسمت مورد نیازی که باید اتصال داده شود صورت می گیرد. این روش برای قطعات فولادی استفاده شده در ساختمان ها کاربرد دارد.

انواع اتصالات از نوع استیل

جنس اتصالات استیلی از فولاد زنگ نزن و استنلس استیل می باشد. این اتصالات کاربرد بسیاری در صنایع مختلف جهت اتصال خطوط لوله گاز ها و مایعات موجود در انواع فرآیند ها را دارد.  

اتصالات استیل لب جوش:  در اتصالات استیل لب جوش تنها انتهای قطعات تحت عمل کونیک قرار می گیرند. کاهش میزان در هم ریختن جریان سیالات، کاهش میزان خورندگی، جلوگیری از نشتی سیالات و کاهش مقدار سایشی که به علت فعالیت های شیمیایی سیالات رخ می دهد از جمله ویژگی های بارز و پر اهمیت اتصالات از نوع استیل می باشد. 

اتصالات استیل ساکت ولد: یکی دیگر از اتصالات استیلی، اتصالات ساکت ولد است. این اتصالات را می توان به کمک فرآیند جوشکاری متصل کرد. همچنین کاربرد این اتصالات در سیستم های لوله کشی، انواع صنایع نظیر صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و سیستم های آتشفشانی و انواع نیروگاه ها و صنایع پزشکی و … دیده شده است. 

انواع اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 یکی از اتصالات پر مصرفی است، که در اغلب موارد کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. این اتصالات جوشی پر مصرف به چند دسته زیر طبقه بندی شده است:

  • اتصالات جوشی زانویی
  • اتصالات جوشی سه راهی 
  • اتصالات جوشی تبدیلی
  •  اتصالات جوشی در پوشی

یکی از مهم ترین معیار ها برای تقسیم بندی اتصالات جوشی رده 40 نوع لوله به کار رفته در ساخت و تولید  این اتصالات می باشد. که با این معیار ذکر شده این اتصالات جوشی به دو نوع اصلی، اتصالات جوشی دارای درز و اتصالات جوشی بدون درز تقسیم بندی شده اند. 

ویژگی های اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 می توانند فشار زیادی را تحمل کنند و این تحمل فشار جزو بارز ترین ویژگی های موجود در این اتصالات می باشد. اگر بخشی از قطعه این اتصالات دچار آسیب شود، در حدی که نیاز به تغییر و تعویض باشد، تنها آن قسمت آسیب دیده تعویض می گردد و از مختل شدن کل فرآیند و اتصالات جلوگیری می کند. در نتیجه تعمیر و نگهداری در این دسته از اتصالات آسان می باشد. اتصالات جوشی رده 40 دارای ضخامتی در حدود 133″ و حداقل فشاری با 630 پوند بر اینچ می باشد. اغلب این اتصالات جوشی به رنگ سفید تولید و عرصه می شود.

کاربرد اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 80

اتصالات جوشی رده 40 اغلب در صنایعی که دارای لوله کشی هستند کاربرد ویژه ای دارد. برای نمونه می توان به صنعت بخار، صنعت گاز، صنعت هوا و صنعت آب اشاره کرد. همچنین از اتصالات جوشی رده 40 می توان به منظور خطوط لوله کشی گاز برای خانه های مسکونی و انواع شرکت های صنعتی نظیر صنعت پتروشیمی ، صنعت گاز و صنعت نفت استفاده نمود.

اتصالات جوشی رده 40 گزینه خوبی برای استفاده در آبیاری های منابع طبیعی و تاسیسات ساختمانی و خانگی است. این نوع از اتصالات جوشی کاربرد و نقش ویژه ای را در فرآیند های تاسیساتی ایفا می کنند. 

مزایای اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 از مزیت های بسیاری برخوردار است. حمل و نقل این نوع اتصالات بسیار آسان تر و سریع تر از سایر اتصالات جوشی است. همچنین مقاومت زیادی را از خود در برابر افزایش دما و فشار های اعمال شده بر آن نشان می دهد. از متریال های مرغوبی در ساختار اتصالات جوشی رده 40 استفاده شده است. در پرسه های کاری و فرآیند ها از ایمنی بیشتری برخوردار است. نصب و جایگذاری آن هزینه نسبتا کمی را شامل می شود و مقرون به صرفه تر از سایر اتصالات جوشی می باشد. این اتصالات معمولا برای هر نوع صنایعی کاربرد دارد و مناسب می باشد.

  

معایب اتصالات جوشی رده 40

اتصالات جوشی رده 40 به دلیل قطر کم موجود در آن سیالات ورودی به آن دارای میزان فشار کمی می باشند و این امر پاسخگوی نیاز برخی کاربران نمی باشد.

کلام آخر

قبل از خرید لوله اتصالات جوشی رده 40 باید توجه داشته باشید که این نوع اتصال مناسب برای فرآیند های پر فشار نمی باشد. استفاده از این اتصالات جوشی در فرآیند های پر فشار موجب بروز آسیب هایی جدی و خطراتی جبران ناپذیر می باشد.

قبل از هر گونه اقدام به خرید اتصالات جوشی  بهتر است به اطلاعات موجود در مورد مقاومت آن ها در برابر سیالات مختلف و همچنین مقدار ظرفیت فشار آن توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *