خرید اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان شامل موارد زیر است که ما می توانید برای خرید آن ها وارد صفحه مد نظر شده و از طریق شماره های تماس با متخصصین ما در فدک نو تماس حاصل نمایید.

اتصالات مانیسمان

در واقع این اتصالات به صورت مستقیم، از لوله های بدون درز ساخته شده که در اثر فشار و گرما بر روی این محصول، انواع اتصالات تولید می شوند. با توجه به این که اتصالات بدون درز، تحمل فشار بار بسیار بالایی را دارند و در عین حال ترک نمی خورند به طوری که در مقایسه با اتصالات درزدار مستحکم تر و مقاوم تر هستند، اکثر مهندسین و طراحان پاپینگ جهت انجام پروژه های خود، این محصول را مورد استفاده قرار می دهند.

یکی از متداول ترین گونه های اتصالات، جهت استفاده در لوله های بدون درز، اتصالات مانیسمان هستند. این لوله ها با یک راهکارهای ویژه ای ساخته می شوند؛ به طور معمول جنس این مدل از اتصالات از فولاد بوده و جای هیچ گونه درز و جوشی بر روی آنها مشاهده نخواهد شد. قیمت اتصالات مانیسمان، با توجه به شیوه تولید خاصی که دارند در مقایسه با اتصالات درزدار بیشتر است چرا که جهت تولید به زمان بیشتری نیاز دارد.

 همه ی مدل های لوله، توسط اتصالات به یکدیگر متصل می شوند یا در مسیر لوله کشی باید با یک اصول درستی تعبیه گردند. در واقع باید جنس و نوع اتصالات با مدل لوله ای که در مراحل لوله کشی به کار برده شده است، و همچنین موقعیت سیستم لوله‌کشی مطابقت داشته باشد، چرا که این مسئله برای استحکام و پایداری سیستم لوله کشی بسیار موثر واقع خواهد شد.

روش ساخت اتصالات مانیسمان یا بدون درز، دقیقا مانند تولید لوله های مانیسمان می باشد؛ یعنی بر روی سطح این اتصالات هیچگونه جای جوش و درزی دیده نمی شود. همین موضوع باعث می‌شود تا این اتصالات بتوانند فشار و دمای بسیار زیادی را متحمل شوند، در عین حال دچار ترک خوردگی و درز نخواهند شد.به طور کلی می‌توان گفت اتصالات مانیسمان در مقایسه با سایر مدل های اتصالات فلزی، از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است.

انواع اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان در طرح ها و مدل های گوناگونی به تولید می رسند، که هر یک از این مدل ها با توجه به نیاز و اتصال به لوله های مورد نظر در موقعیت های گوناگون به کار گرفته می شوند. در اینجا به تعدادی از انواع پرکاربرد این محصول اشاره می نماییم.

  1. زانو مانیسمان
  2. سه راهی مانیسمان
  3. تبدیل مانیسمان
  4. کپ مانیسمان
  5. بوشن مانیسمان
  6. سردنده مانیسمان

 

اتصالات مانیسمان

برندهای اتصالات مانیسمان

شرکت ها و موسسات تولید کننده ی محصولات اتصالات مانیسمان در ایران به وفور دیده می شوند. که با عناوین تجاری گوناگون نسبت به تولید اقدام می نمایند. مهمترین و معتبرترین برندهای اتصالات بدون درز در ایران می توان اتصالات گاز آریا و ایران اتصال را نام برد. متقاضیان محترم جهت خرید اتصالات مانیسمان در گونه های متنوع می توانند،به این نمایندگی ها مراجعه نمایند و یا از طریق سایت های معتبر سفارشات خود را ارائه دهند. تا متناسب با نیاز خود محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنند.

 اما متداول ترین برند خارجی شناخته شده ی این محصول برند اتصالات بنکن به حساب می آید، که با تنوع فوق العاده و ابعاد متفاوت در ضخامت های گوناگون توانسته اتصالات مانیسمان را به تولید برساند.

قیمت اتصالات مانیسمان

یکسری عواملی هستند که در قیمت انواع محصولات تاثیر می گذارند. به طور کلی مدل اتصالات، قیمت فولاد، برند اتصالات، نحوه ی ساخت و میزان کیفیت، مقدار موجودی محصول در بازار و… از جمله مهمترین عوامل موثر بر قیمت این اتصالات هستند. با توجه به اینکه جهت تولید این محصولات شمش فولاد را مورد استفاده قرار می‌دهند، پس تغییر در نرخ فولاد؛ در قیمت اتصالات مانیسمان به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

کاربرد اتصالات مانیسمان

 یکی از مهم‌ترین کاربردهای اتصالات مانیسمان به کارگیری از این محصول در موقعیت‌های بسیار حساس لوله کشی است. جهت استفاده از لوله های مانیسمان در سیستم لوله کشی، باید حتماً از اتصالات مانیسمان استفاده نمایید؛ چرا که در غیر اینصورت احتمال دارد این فرایند با مشکل مواجه شود.

 علاوه بر آن دوام و استحکام کافی برای سایر اتصالات امکان پذیر نخواهد بود. دلیل سفارش بر استفاده از اتصالات بدون درز،در سیستم لوله کشی لوله های مانیسمان، این است که استحکام، مطابقت،مقاومت لوله و اتصالات با یکدیگر هماهنگ است.

 این مسئله سبب می شود تا استحکام لوله و اتصالات مرتبط با آن یکسان باشد و مشکلات احتمالی به حداقل خود برسد. با توجه به اینکه لوله های مانیسمان، بدون درز و بدون جای جوش تولید می شوند، در مقابل فشار و دما استحکام زیادی دارند.

 به خاطر همین برای افزایش کیفیت لوله کشی باید مدل اتصالات، مطابق با همین لوله ها مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که از اتصالات درزدار جهت متصل نمودن لوله های مانیسمان استفاده نمایید؛ کیفیت سیستم لوله کشی به حداقل خود می رسد.

علاوه بر آن از سایر کاربردهای اتصالات فولادی مانیسمان می توان؛ استفاده از این محصول در سیستم‌های آتش‌نشانی ساختمان ها و تاسیسات بخش مرکزی برج های خطوط آبرسانی موتورخانه ها، انواع گونه های پل و اسکله های دریایی در صنعت برق اشاره نمود. همچنین به دلیل تحمل دما و فشار بالا ی این محصول،جهت انتقال بخار و مایعات دمای بالا نیز این اتصالات را مورد استفاده قرار می‌دهند. 

وجود برخی از دلایل در لوله و اتصالات مانیسمان سبب شده است که این محصول به عنوان یک محصول خاص و ویژه مورد استفاده قرار بگیرد.

  1. استحکام و مقاومت بالای این محصول در مقابل دما و فشار زیاد، ضمن عدم وجود هر گونه درز و جای جوش در آن.
  2. تعویض بخشهای خراب این محصول هنگام آسیب دیدگی نه تعمیر آن.

یکی دیگر از مشهور ترین ویژگی های اتصالات مانیسمان تولید در ضخامت های گوناگون است. باید توجه داشته باشید که در نظر گرفتن ضخامت اتصالات بدون درز، جهت اتصال لوله ها در سیستم لوله کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بنابراین توصیه می شود؛ ضخامت لوله و اتصالات با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

اتصالات بدون درز

سخن پایانی

علاوه بر اینکه این محصولات از استحکام و مقاومت بی‌نظیری برخوردارند، جهت مقاومت بیشتر از پوشش گالوانیزه بر روی آنها به‌کارمی‌گیرند. بنابراین در موقعیت های متفاوت مثلاً در صورت رطوبت و فشار زیاد، مقاومت اتصالات مانیسمان چندین برابر می شود.

جهت مشاهده لیست قیمت اتصالات بدون درز، میتوانید به سایر سایت های معتبر مربوط به این محصول مراجعه نموده و به شکل آشکار قیمت‌های انواع گوناگون محصولات مانیسمان را مشاهده نمایید. علاوه بر آن با توجه به نیاز و درخواست خود می توانید نسبت به خرید محصول مورد نظر بدون واسطه و با صرف هزینه کمتری اقدام نمایید.