خرید شیرآلات صنعتی چدنی

برای خرید هر کدام از شیرآلات صنعتی چدنی با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

شیر پروانه ای گیربکسی چدنی

شیر پروانه ای اهرمی چدنی

قطعه قابل پیاده کردن چدنی

شیر تخلیه هوا چدنی

شیر فشار شکن چدنی – کنترل ولو

شیر سوپاپی چدنی / شیر سوزنی چدنی

شیر صافی چدنی

شیر یکطرفه چدنی / شیر خودکار چدنی

شیر فلکه کشویی چدنی

شیر آتش نشانی چدنی

شیرآلات صنعتی چدنی

 شیرآلات صنعتی چدنی از اصلی ترین نیازهای موتورخانه ها و تاسیسات ساختمانی به شمار می روند. این نوع شیرآلات به دلیلی خواص ویژه ای که دارند در موتورخانه ها استفاده می شوند. موتورخانه ها از بخش های مهم ساختمان های تجاری و مسکونی به شمار می روند و قطعاتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند باید از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار باشند.

با کمک شیرآلات صنعتی چدنی با کیفیت می توان آب های گرم و سرد را به صورت بسیار درست و اصولی به همه مسیرهای مورد نظر هدایت نمود. هدایت این آب های با درجه دماهای مختلف را می توان با کمک شیرآلات صنعتی چدنی مرغوب در این بخش ها انجام داد. با کمک شیر آلات چدنی می توان جریان آب را قطع و یا وصل نمود. همچنین این شیرآلات امکان تنظیم فشار آب را فراهم می کنند. این شیرآلات وسیله ای برای ممانعت از بازگشت جریان آب هستند. شیرآلات صنعتی چدنی که امروز مورد استفاده قرار می گیرند نسبت به انواع قدیمی خود با فناوری های پیشرفته تری تولید می شوند.

 

کاربرد شیرآلات صنعتی چدنی

شیرآلات صنعتی چدنی کاربرد های مختلفی دارند. این شیرآلات به دلیل خواص و مزایایی که دارند در صنایع پتروشیمی، صنایع نفت و گاز، موتورخانه ها، کارخانجات تولیدی، صنایع دارویی ، صنایع غذای ، نیروگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مزایای شیرآلات صنعتی چدنی

شیرآلات صنعتی چدنی مزایای مختلفی دارند. در ساخت این قطعات از آلیاژ چدنی استفاده می شود. در چدن های مورد استفاده بالغ بر 90% از آهن استفاده می شود که با سیلیسیم و کربن ترکیب می شود. شیر آلات چدنی مقاومت و استحکام خیلی خوبی در برابر مواد خورنده، اکسید شدن، ضربه و پوسیدگی از خود نشان می دهند. این قطعات در هنگام کار صدایی کمتری نسبت به انواع دیگر از خود تولید می کنند. قیمت این قطعات نیز مقرون به صرفه اقتصادی است.

 

مشخصات فنی شیرآلات صنعتی چدنی

شیرآلات صنعتی چدنی در صنعت از اهمیت بالایی برخوردارند. از شیرآلات صنعتی چدنی در لوله کشی ها برای اهداف معینی استفاده می شود. با کمک این شیرآلات می توان جریان های مایعات و گازها را باز و بسته کرد.

فشار جریان های مایعات و گازها متفاوت است برای تنظیم کردن این جریانات نیز از شیرآلات صنعتی چدنی استفاده می شود. در تولید شیرآلات از انواع مختلف فلزات و آلیاژ هایی مانند چدن و برنج استفاده می شود.

شیرآلات صنعتی چدنی

انواع شیرآلات صنعتی چدنی

امروزه انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی چدنی در بازار به مشتریان عرضه می شوند. از انواع مختلف شیرآلات صنعتی چدنی می توان به شیر سوپاپی(شیر سوزنی چدنی)، شیر صافی چدنی، شیر یک طرفه ( شیر خودکار چدنی)، شیر فلکه کشویی چدنی، شیر فشار شکن چدنی (کنترل ولو)، شیر تخلیه هوا چدنی، شیر آتش نشانی چدنی، شیر پروانه ای اهرمی چدنی، شیر پروانه ای گیربکس چدنی اشاره نمود.

 

شیر فلکه کشویی چدنی

با کمک شیر فلکه کشویی چدنی می توان جریان مایعات و سیالات را قطع و یا وصل نمود. در واقع اصلی ترین استفاده و کاربرد این نوع شیرها به همین منظور است.این نوع شیرهای چدنی از سه بخش تشکیل شده اند که عبارتند از: محور، سرپوش و بدنه. این نوع شیرها از پلاستیک و فلز تولید می شوند. برای اطلاع از باز و یا بسته بودن این شیر باید مکان محور را مورد بررسی قرار داد.

 

شیر یکطرفه – شیر خودکار چدنی

شیرهای خودکار چدنی به صورت خودکار ورود و خروج سیالات را کنترل می کنند. معمولا از این نوع شیرآلات در صنایع مربوط به سیالات شیمیایی استفاده می شود. این نوع شیرها سیالات به صورت یک طرفه مسیر خود را طی می کنند و امکان بازگشت در جهت مخالف برای این سیالات وجود ندارد.

 

شیر صافی چدنی

از شیرهای صافی چدنی معمولا در سیستم های بخار و آب و فاضلاب استفاده می شود. در برخی از این نوع شیرها توری های استیل نیز تعبیه شده اند. اندازه و نوع این نوع شیرآلات به فشار سیالات و همچنین درجه حرارت آنها بستگی دارد.

 

شیر سوپاپی – شیر سوزنی چدنی

به این نوع شیرها، نیدل ولو نیز گفته می شود که هم در صنعت و هم آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که جریان نیاز به کنترل و یا قطع و وصل داشته باشد از این نوع شیر استفاده می شود. 

 

 شیر فشار شکن چدنی

این نوع شیرآلات در تاسیسات و صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این شیرها فشار جریان سیالات را می توان در بخش ورودی کاهش داد و سپس این فشار را در بخش خروجی ثابت نگه داشت. شیرهای فشار شکن پایلوت دار چدنی و مکانیکی چدنی از انواع بسیار پرکاربرد این نوع شیرها می باشند. برای تولید این شیرها، دیسک و بدنه را از چدن می سازند.

 

شیر تخلیه هوا چدنی

از این نوع شیرها در صنعت استفاده می شود. به کمک این نوع شیرآلات می توان هوا را در لوله های تخلیه آزاد نمود.

 

شیر آتش نشانی چدنی

این نوع شیرها در انواع ایستاده و دفنی عرضه می شوند. از شیرهای ایستاده برای هر منطقه و شهری می توان استفاده نمود و عملکرد بسیار خوبی برای مهار آتش در شرایط سخت دارد. این شیرآلات را روی لوله های اصلی وصل می کنند. شیرهای نوع دفنی در آجر چین و عمل کم تعبیه می شوند. با انواع دفنی می توان برای مهار آتش از خطوط اصلی آب شهری استفاده نمود. این شیرها برای شستشوی خیابان ها و آبیاری فضای سبز نیز کاربرد دارند.

 

قطعه قابل پیاده کردن چدنی

این قطعات در نصب شیر آلات از اهمیت بالایی برخوردارند. با کمک این قطعات می توان شیرآلات را به راحتی نصب، تعویض و تعمیر کرد. این اتصالات بدنه محکم دارند. این بدنه از سه بخش فلنج داخلی، فلنج خارجی و فلنج میانی تشکیل شده است.

 

شیر پروانه ای اهرمی چدنی

در این شیرهای چدنی از اهرم کلاچ دار برای هدایت استفاده می شود. با کمک این اهرم می توان باز و بستن شیر را انجام داد. این شیرها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

 

شیر پروانه ای گیربکسی چدنی

این نوع شیرهای چدنی معمولا برای آب رسانی و صنایع آب وگاز به کار می روند و از قسمت هایی چون گیربکس، شفت، دیسک، بدنه، هندویل و لاستیک آب بندی تشکیل شده است.

شیرآلات صنعتی چدنی

برند های تولید کننده شیرآلات صنعتی چدنی

امروزه برندهای مختلفی از شیرآلات صنعتی چدنی در بازار وجود دارند. از برندهای عرضه کننده این محصولات می توان به اکون، سام، میراب، بی همتا، فاراب و زتکاما اشاره نمود.

 

قیمت شیرآلات صنعتی چدنی

در هنگام خرید شیرآلات صنعتی چدنی باید به ویژگی ها و شیرآلات صنعتی چدنی قیمت ارزانی دارند و برای اهداف صنعتی صنعتی مناسب تر از شیرآلات آهنی هستند. لیست قیمت شیرآلات صنعتی چدنی معمولا در سایت های مربوط به عرضه این محصولات درج می شود. قیمت این شیرآلات صنعتی چدنی به عواملی چون اندازه، کاربرد و فشار آنها بستگی دارد.