خرید لوله گالوانیزه

برای بالا بردن مقاومت لوله فلزی از نوعی فرآیند به نام گالوانیزیشن استفاده می کنند که به آن ها لوله گالوانیزه میگویند که یک محافظ بسیار خوب برای محصولات آهنی در برابر خوردگی و یا آسیب دیدن آهن می باشد. گالوانیزه ها  باعث میشوند تا طول عمر لوله ها افزایش چشمگیری داشته باشد و به راحتی دچار پوسیدگی و خرابی نشوند. همچنین گالوانیزه لوله ا از تجزاء کاربردی و  بسیار مهم در  خطوط مربوط به آبرسانی می باشد . این لوله ها  معمولا به دو  دسته تقسیم می شوند که تقسیم بندی آن ها معمولا بر اساس جنس آنها می باشد.

ویژگی های لوله گالوانیزه

از مهمترین مزایای لوله گالوانیزه که در پاسخ انتخاب چرا لوله گالوانیزه می توان داد این است که  این لوله ها لوله های درزدار هستند و حدود 6 متر طول دارند و جنس آن ها معمولا از هم سفید می باشد و یا در ساخت آنها از فولاد نرم استفاده می شود. یکی از مهم ترین معایب لوله گالوانیزه این می باشد که در مقام مقایسه شدن با لوله های آهنی از مقاومت بسیار کمتری برخوردار هستند ولی این لوله ها در برابر عوامل زنگ زدگی و یا خوردگی مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد.

کاربرد لوله گالوانیزه اگر بخواهیم به سوال اینکه چه موقع نباید از لوله گالوانیزه استفاده کرد؟ برسیم ابتدا باید به کاربرد آن بپردازیم چون در کاربرد این لوله ها مشخص می شود چه موقع می توان از این لوله ها استفاده کرد و یا روش ساخت لوله گالوانیزه چیست. بیشترین استفاده ای که از این لوله ها می شود برای انتقال دادن آب و گاز به نقاط دیگر می باشد که به مهم ترین کاربرد آن تبدیل شده است و به طور عمده از این لوله ها در خطوط آبرسانی استفاده می شود. 

لوله های گالوانیزه کاربرد های مختلفی دارند و بر اساس کاربردی که دارند به انواع لوله گالوانیزه تقسیم بندی می شوند مثلا لوله های گالوانیزه برای انتقال دادن آب گرم و یا آب سرد که مقایسه لوله گالوانیزه سرد و گرم یک مبحث جداگانه می باشد.

 

انواع لوله گالوانیزه 

لوله های گالوانیزه بر اساس وزن به دو دسته لوله های گالوانیزه سبک و لوله های گالوانیزه سنگین تقسیم می شوند. اگر بخواهیم این محصولات را بر حسب روش تولید دسته بندی کنیم  شامل دو دسته لوله گالوانیزه گرم و لوله گالوانیزه سرد می شوند. هر کدام از این دسته ها به دلیل ساختار متفاوت در موارد مختلفی نیز کاربرد دارند.

 

روش تولید لوله گالوانیزه 

این لوله ها با بهره گیری از دو روش گالوانیزه سرد و گرم تولید می شوند.  روش گالوانیزه کردن این لوله ها می تواند در کیفیت آن ها بسیار موثر باشد. روش گالوانیزه گرم راحت تر است به همین علت توسط تولید کنندگان بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد لوله گالوانیزه 

لوله های گالوانیزه با مزایایی که دارند در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند که از مهم ترین آن ها می توان به سازه های فلزی، لوله کشی ساختمان ها، دکل های برق و مخابراتی و انتقال آب اشاره کرد.

 

لوله گالوانیزه آهنی

همانطور که از نام این لول ها پیدا می باشد این لوله ها از آهن ساخته شده و جنس آنها آهنی می باشد و رنگ آنها عموما تیره می باشد و با رنگ خاکستری که دارد در بازار به راحتی شناسایی می شود. این لوله های آهنی عموما از جنس آهن های سفید نورد شده می باشند که درز هایی که در این لوله ها وجود دارد با دستگاه های مخصوص درز جوش به یکدیگر جوش داده شده اند و بعد از جوش دادن آن ها در مخزن هایی قرار می دهند که دارای مواد مذاب هستند که همین علت باعث می شود تا به آن ها لوله های درزدار گفته شود.

لوله گالوانیزه فولادی

این لول ها همانند نام خود از فولاد ساخته شده اند که فولاد به کار رفته در ساخت آنها جنس نرمی دارد و در مراحل ساخت آن ورقه های فولادی را با فشار بسیار زیاد از داخل قالب های مربوطه عبور می دهند و سپس اقدام به جوش دادن درز آن می کنند برای اینکه مقاومت آنها افزایش پیدا کند آن ها در وانی که مخصوص آبکاری آنها می باشد و محلول گالوانیزه در آن قرار دارد قرار میدهند. اگر بخواهیم بگویم که لوله های فولادی و آهنی چه تفاوتی با یکدیگر دارند باید گفت فرق زیادی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوتی که دراند در وزن آنها می باشد که لوله های فولادی بسیار سبک تر نسبت به نوع آهنی می باشند همچنین اگر بخواهیم بگوییم که کدام نوع از این لوله ها در برابر اسید مقاوم تر هستند بدون شک باید گفت لوله های فولادی مقاومت بسیار بالا تری نسبت به اسید از خود نشان می دهند. فارغ از هر نوع جنسی که این لوله ها داشته باشند مهم ترین کاربرد را در انتقال دادن آب و گاز دارند همچنین در ساخت و ساز خانه ها برای خطوط آبی از لوله گالوانیزه شده استفاده می کنند که این که چه نوعی از آن ها مورد استفاده قرار بگیرد به سلیقه سازنده آن بستگی دارد.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه سرد یا گرم

این لوله ها به دو نوع سرد و گرم نیز تقسیم می شوند که فرق ان ها در سرد و گرم بودن به نحوه تولید آنها باز می گردد . لوله های گرم معمولا در یک ماده مذاب دا روی غوطه ور می شوند و سپس حرارت داده می شوند و به لول های گرم تبدیل می شوند و لوله های سرد  نمک ها در محلوله که ابی می باشد الکترولیز می کنند و پس از آن لوله های سرد تولید می شوند.

قیمت لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه از پرکاربرد ترین نوع لوله ها می باشد که بر حسب دسته بندی آنها و نوعی که دارند می توان از آنها  در خطوط انتقال آب ویا خطوط انتقال گاز استفاده نمود. برای این لوله ها به دلیل نوساناتی که به دلیل جو اقتصادی حاکم بر جامعه وجود دارد نمی توان قیمت ثابت تعیین نمود و بهترین راه حل قیمت داشتن روزانه از این لوله ها می باشد. در صنعت ساخت و ساز نیز از این لوله ها برای انتقال آب به ساختمان استفاده می شود.