خرید اتصالات گالوانیزه

برای خرید هر کدام از اتصالات گالوانیزه با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

اتصالات گالوانیزه

امروزه یکی از انواع بسیار پر کاربرد اتصالات در صنایع در واقع اتصالات گالوانیزه است. اینگونه از اتصالات که دارای پوشش گالوانیزه هستند تقریباً از ۵۰ سال قبل به صنعت ایران راه یافته اند. 

بطور کلی اتصالات گالوانیزه به دو دسته عمده اتصالات گالوانیزه سیاه و اتصالات گالوانیزه سفید تقسیم ‌بندی می‌ شوند که غالباً هر یک از آن ها به شکل دنده ای می باشند.

ویژگی های اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه با توجه به قرارگیری لایه‌ ای از گالوانیزه بر روی سطح آن دارای استقامت و مقاومت بسیار زیادی در مقابل بسیاری از مواد شیمیایی و پوسیدگی ها می باشد؛ لذا در صنایع از اتصالات گالوانیزه بسیار استفاده می کنند.

 در حقیقت فرایند گالوانیزاسیون منجر شده تا اتصالات در هر نوع شرایط جوی در برابر خوردگی و زنگ زدگی ها مقاومت بسیار زیادی داشته باشند.

لازم به ذکر است که بدانید در اتصالات گالوانیزه در حقیقت هیچ گونه ناخالصی وجود ندارد در صورتی که در مواد گالوانیزه ذره ای ناخالصی موجود باشد موجب می‌ شود تا مواد به ‌طور مناسب به فلز موجود جذب نشوند و در یک مدت زمان اندک با زنگ زدگی و خوردگی روبه‌رو خواهند شد.

بنابراین بایستی مواد گالوانیزه و فلز هیچ گونه ناخالصی به همراه نداشته باشند تا در آینده مشکلاتی نیز برایش ایجاد نگردد. توجه به این نکات شما را به یک خرید اتصالات گالوانیزه درست راهنمایی می کند.

قیمت اتصالات گالوانیزه

دقت داشته باشید که فرایند گالوانیزاسیون را می ‌توانید در اتصالات مختلفی که تحت عنوان بدون درز و درزدار معرفی می‌ شوند انجام داد. همچنین در دو دسته گالوانیزه سفید و گالوانیزه سیاه از سوی کارخانه جات تولید و در نهایت به بازار عرضه می گردد. بهتر است بدانید توجه به این نکات تا حد زیادی در لیست قیمت اتصالات گالوانیزه موثر واقع می‌ شود.

اتصالات گالوانیزه

انواع اتصالات گالوانیزه

این اتصالات فلزی بر اساس نوع کارایی معمولاً اتصالات گالوانیزه به چندین بخش عمده دسته بندی می گردند که شامل موارد زیر است:

 • اتصالات فلنجدار
 • اتصالات جوشی
 • اتصالات دنده ای

زانو گالوانیزه

زانو گالوانیزه در واقع از جمله اتصالات گالوانیزه به شمار می رود که معمولاً در زاویه های ۴۵ درجه و ۹۰ درجه جهت کارایی بهتر در زوایای گوناگون معمولاً در دو نوع گرم و سرد ساخته می ‌شوند و بیشترین کاربرد آن ها در صنایع هوا، آب، بخار، گاز و سایر صنایع می باشد.

سه راهی گالوانیزه

معمولاً از سه راهی گالوانیزه به شکل دنده ای و به دو شکل سه راهی گالوانیزه سیاه و سه راهی گالوانیزه سفید از سوی کارخانجات تولید شده و بیشتر از این مورد در صنایع مختلفی همچون هوا، آب، بخار و گاز استفاده می کنند.

چپقی گالوانیزه

در حال حاضر چپقی از اتصالات گالوانیزه از جمله موارد بسیار مهم در صنایع تاسیسات محسوب می شود. جالب است بدانید این نوع زانو از دو سر نر و ماده برخوردار است که دارای یکسری تفاوت هایی می باشند. در واقع طراحی و ایجاد چپقی گالوانیزه با شکل گرم و سرد صورت می گیرد.

بوشن گالوانیزه

توجه داشته باشید که بوشن گالوانیزه معمولاً امکان باز شدن لوله های گالوانیزه را میسر می سازد و به منظور اتصال کاربردی و آسان عملکرد خود را نشان می دهد.

مغزی گالوانیزه

به طور کلی بیشترین کاربرد مغزی از اتصالات گالوانیزه در صنایع هوا، گاز، بخار و آب می باشد و معمولاً به شکل دنده ای و یا به دو شکل مختلف برای مغزی گالوانیزه سیاه و مغزی گالوانیزه سفید به کار گرفته می ‌شود.

روپیچ توپیچ گالوانیزه

بهتر است بدانید که امروزه به منظور متصل ساختن آسان و همچنین قابلیت بازگشایی انواع لوله های گالوانیزه از روپیچ توپیچ گالوانیزه استفاده می کنند.

تبدیل گالوانیزه

تبدیل گالوانیزه از جمله مواردی است که معمولاً به منظور جهت دهی افزایش یا کاهش اندازه انشعابات و همچنین خطوط مربوط به لوله گالوانیزه استفاده می شود.

درپوش گالوانیزه

به خاطر داشته باشید که امروزه به منظور پیشگیری از خارج شدن آب و یا سایر سیال ها در بخش پایانی خطوط لوله گالوانیزه از در پوشش گالوانیزه استفاده می ‌کنند.

مهره ماسوره گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه دارای کاربرد های متعددی می باشد که یکی از آنها این است که با استفاده از آن می توان متصل ساختن راحت و همچنین امکان بازگشایی هر یک از لوله های گالوانیزه را فراهم ساخت.

استاندارد اتصالات گالوانیزه

در حقیقت اتصالات گالوانیزه عموماً در دو شیوه سفید و سیاه و گرم و سرد طراحی شده و سپس تولید می گردد. به خاطر داشته باشید که از این نوع محصولات در صنایع متعددی استفاده می کنند. در واقع استاندارد اتصالات گالوانیزه بر روی سطح هر یک از محصولات ثبت و معین شده است لذا قادر هستید تا هر یک از آن ها را با صرف هزینه ای مناسب خریداری نمایید.

مزایای اتصالات گالوانیزه

 • از جمله مهمترین مزایای اتصالات گالوانیزه موارد زیر را می‌توان نام برد:
 • مقاومت زیاد در مقابل ضربات
 • کاهش ضریب انبساط طولی
 • صرف هزینه اندک جهت تعمیرات
 • صرف هزینه اندک به منظور تولید و فروش هر یک از اتصالات گالوانیزه
 • برخورداری از میزان ماندگاری بالا
 • مقاومت بسیار زیاد در مقابل نفوذ هوا به درون بدنه لوله ها و همچنین در مقابل آتش
 • قابلیت استفاده در دما های زیاد

معایب اتصالات گالوانیزه

 • از مهم ترین معایب اتصالات گالوانیزه می ‌توان موارد زیر را برشمرد:
 • برخورداری از فرآیند نصب دشوار و زمان گیر
 • دارای رسوب گیری بسیار زیاد در قسمت جداره درونی
 • لوله نداشتن زیبایی ظاهری جهت انجام نصب روکار
 • عدم شکل پذیری
 • وزن زیاد آن که باعث می شود تا بر میزان وزن ساختمان نیز افزوده شود.

 

اتصالات گالوانیزه

روش ساخت اتصالات گالوانیزه

بهتر است بدانید روش ساخت اتصالات گالوانیزه معمولاً با استفاده از فلز چدن و یا آهن به شکل ریخته گری و یا فورج از طریق شیوه های گرم و دیگر شیوه ها ساخته می شود که در حقیقت پس از سپری کردن فرایند گالوانیزاسیون به اتصالات گالوانیزه تبدیل می گردد.

کاربرد اتصالات گالوانیزه

در حقیقت کاربرد اتصالات گالوانیزه در صنایع مختلف بسیار زیاد است. از شایع ترین کاربرد های آن می‌ توان به تصفیه‌ خانه، آبرسانی، مخابرات، حصارکشی، کشاورزی، سازه فلزی و گلخانه اشاره نمود.

سخن پایانی

به خاطر داشته باشید که گالوانیزه یک نوع آهن است که با استفاده از روی پوشش دهی شده است. در واقع این نوع آهن در صورتی که بخش پوشش دهی آن دچار شکستگی شود باز هم از خطر زنگ زدگی در امان است. به طور معمول ماهیت آهن گالوانیزه متشکل از پیل الکتروشیمیایی، آهن گالوانیزه و بین آهن و روی می باشد.