خرید فلنج دنده ای

فلنج دنده ای از جمله شیوه‌های بسیار جا افتاده در میان عموم به منظور متصل ساختن هر یک از لوله ها، شیرآلات و دیگر ابزار آلات مورد نیاز به هنگام لوله کشی است. با توجه به اینکه در متصل ساختن با استفاده از آن‌ها پیچ و مهره را مورد استفاده قرار می دهند بنابراین جدا ساختن قطعات گوناگون لوله و ابزار آلات به منظور تعمیرات و غیره موجود است.برای خرید هر کدام از انواع فلنج دنده ای با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

فلنج دنده ای

از جمله فلنج‌های بسیار کاربردی در صنایع تاسیساتی فلنج دنده ای است که معمولاً تحت عنوان فلنج رزوه‌ای نیز معرفی می گردد. همانگونه که می‌ دانید در بازار ممکن است با انواع گوناگون فلنج همانند فلنج کور، فلنج جوشی، فلنج دنده ای، فلنج گلودار و غیره روبرو شوید. همواره شیوه‌های متعددی به منظور متصل ساختن لوله‌ها به یکدیگر و یا به سایر ابزار آلات موجود است که اتصالات فلنجی یکی از این موارد محسوب می شود.

 

قیمت فلنج دنده ای

برای اطلاع از قیمت دقیق و روز انواع فلنج دنده ای به شماره های درج شده در سایت فدک نو تماس بگیرید.

 

انواع فلنج دنده ای

همانگونه که میدانید فلنج‌ها نیز همچون بسیاری از قطعات دیگر انواع مختلفی دارند و هر یک از انواع فلنج دنده ای از خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند؛ بنابراین می توان گفت از انواع فلنج‌ها در شرایط گوناگون می توان استفاده نمود. لذا دانستن و آشنایی با انواع فلنج‌ها یکی از مواردی است که باعث می شود افراد انتخابی درست و عاقلانه با توجه به نیاز خود داشته باشند.

 

فلنج دنده ای گالوانیزه

فلنج دنده ای گالوانیزه یکی از انواع فلنج هایی است که معمولاً برای اماکنی استفاده می شود که آب و هوای آن مرطوب و بارانی است؛ زیرا فلنج‌های معمولی پس از گذشت مدت زمانی دچار زنگ زدگی می شوند و از بین خواهند رفت، اما استفاده از فلنج‌های گالوانیزه در چنین اماکنی دچار زنگ زدگی نشده و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است.

 

فلنج دنده ای فولادی

فلنج دنده ای فولادی یک نوع از انواع فلنج است که در قسمت دهانه یکسری رزوه‌های دارد که معمولاً به واسطه قلاویز فراهم می شوند این نوع از فلنج دنده ای وظیفه اصلی اش متصل ساختن فلنج با سایر اتصالات‌ای همچون نیپل با لوله را انجام می دهد بهتر است بدانید فلنج دنده ای فولادی برای آن دسته از اتصالاتی که دارای قطر کوچک هستند بهترین گزینه پیش رو است.

 

مشخصات فنی فلنج دنده ای

فلنج دنده‌‌ای همانند تمامی ابزار آلات و تجهیزات دارای مشخصات فنی است. بهتر است بدانید آگاهی نسبت به مشخصات فنی فلنج دنده ای از موارد بسیار تاثیرگذار در قیمت نهایی این نوع فلنج است و شما می توانید خرید بسیار خوبی را داشته باشید.

 

کاربرد فلنج دنده ای

به خاطر داشته باشید کاربرد فلنج دنده ای فراوان است و به طور معمول از فلنج دنده ای در شمار زیادی از صنایع که همواره با سیالات در فشار و دمای زیاد مواجه هستند استفاده می کنند، علی الخصوص فلنج دنده ای که جنس فولادی دارد معمولاً برای فشار و دمای زیاد مورد استفاده واقع می شود؛ چرا که به منظور اندازه و ابعاد قطر درونی این فلنج استاندارد خاصی موجود نیست و می ‌توانید این نوع را بدون جوش دادن متصل سازید.

 

استاندارد فلنج دنده ای

استاندارد فلنج دنده ای یکی از موارد مهم است. به طور کلی فلنج‌ها را با توجه به استاندارد خاصی دسته بندی می کنند. با توجه به استاندارد ANSI B16.34  فلنج‌های فولادی و آلیاژهای مربوط به آن دسته بندی می شوند.

فلنج دنده ای

سطح فلنج دنده ای

از دیگر موارد مهم سطح فلنج دنده ای است. دقت داشته باشید که فلنج قابلیت متصل ساختن دستگاه ها، لوله‌ها و شیرآلات مختلف به یکدیگر را دارا هستند. همانگونه که قبلاً بیان شد فلنج به شکل یک صفحه دیسک است که معمولاً به شکل جفتی با استفاده از پیچ و مهره قطعات را به دیگر وصل می کنند.

 

ابعاد فلنج دنده ای

فلنج دنده‌‌ای معمولاً در ابعاد گوناگون طراحی و تولید می گردد؛ بنابراین فلنج دنده‌‌ای با توجه به تنوع موجود توانسته در بسیاری از صنایع پرکاربرد عمل کند. فلنج دنده‌‌ای به تمیزکاری دسترسی آسانی دارد همچنین می توان آن‌ها را به راحتی تعمیر و بازرسی نمود.

 

مزایای فلنج دنده ای

یکی از مزایای اصلی فلنج دنده ای در مقایسه با سایر فلنج‌های جوشی اتصال یا بیان آن به لوله‌ها بدون کمک گرفتن از جوشکاری است. در مواقعی که سیال حساس و سمی است قادر نیستید تا فلنج دنده ای را به کار گیرید.

 

کاربرد گسکت در فلنج دنده ای

درباره کاربرد گسکت در فلنج دنده ای باید بگوییم فلنج یک صفحه‌ای همچون دیسک است که در حقیقت بر روی آن شاهد یکسری سوراخ هایی هستیم که به طور معمول به شکل جفتی و با استفاده از گسکت دو قطعه را به یکدیگر متصل می سازند، البته این اتصال به واسطه پیچ و مهره نیز اتفاق می‌ افتد.

 

سخن پایانی

از جمله ویژگی‌ها و خصوصیات بارز فلنج‌ها به ویژه فلنج دنده ای در مقایسه با سایر شیوه هایی همچون جوشکاری این است که شما قادر هستید آن‌ها را به واسطه پیچ و مهره باز یا بسته نمایید. به طور کلی این خصوصیات بی نظیر باعث می شود تا به راحتی بتوان بخش‌های گوناگون از خطوط لوله کشی را جدا نمود.

 از میان تمام خصوصیاتی که فلنج دنده ای دارد این ویژگی که به منظور متصل ساختن به قطعات احتیاجی به جوشکاری نیست منجر شده تا در میان صنایع تاسیساتی فلنج دنده ای طرفداران زیادی پیدا کند و از جمله فلنج‌های پر کاربرد در صنایع مختلف به شمار می رود.