خرید اتصالات جوشی درزدار

برای خرید هر کدام از اتصالات جوشی درزدار با مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید.

اتصالات جوشی درزدار

توجه داشته باشید که به اتصالات جوشی اتصالات درزدار نیز گفته می ‌شود. معمولاً اتصالات جوشی درزدار از طریق لوله های تولید می شوند که بدون درز هستند در واقع بر اساس تغییر نوع اشکال و تبدیل هر یک از آن ها به اتصالاتی همچون کروی، زانویی و کلاهکی با توجه به فرایند های گوناگون بهره گیری از مواد اولیه مرغوب به منظور تولید این گونه از محصولات بسیار حائز اهمیت است.

جهت ایجاد هر یک از اتصالات جوشی درزدار و تبدیل آنها به انواع اتصالات جوشی درزدار بیش از همه شلنگ یا لوله که جزء مواد اولیه به حساب می ‌آیند به شکل طولی برش داده و سپس جهت ساخت اشکال زانویی با توجه به روند های گوناگون در قالب معینی فرم دهی می‌ شوند. در مراحل نهایی نیز لوله ای که برش داده شده است تحت فرایند حرارتی قرار می گیرد و در نهایت شکل نهایی خود را به دست می ‌آورد.

ویژگی های اتصالات جوشی درزدار

 در حقیقت اتصالات جوشی شامل ۲ بخش اساسی درزدار و بدون درز می باشد، بگونه ‌ای که از اتصالات جوشی درزدار با استفاده از شیوه ریختگی و یا از لوله های درزدار تولید می گردند. معمولا اتصالات مانیسمان با استفاده از لوله مانیسمان تولید می شود.

به منظور خرید اتصالات جوشی درزدار بایستی افزون بر اندازه هر یک از اتصالات همچون لوله های درزدار نسبت به رده آن ها نیز آگاهی داشته باشید. در حقیقت رده در شماره اطلاعات اصلی و همچنین فنی اتصالات جوشی به حساب می آید.

اتصالات جوشی اغلب بخشی از لوله محسوب می ‌شوند که از طریق شیوه های ویژه فرم دهی می شوند تا از این طریق به اتصالات مورد نظر تبدیل گردند. اتصالات جوشی درزدار که دارای سایز بزرگ هستند را در شمار زیادی از موارد به شیوه ریختگی ساخته می شوند.

نحوه تولید اتصالات جوشی درزدار

 در رابطه با شیوه ریختگی می ‌توان گفت که استنلس استیل، کربن استیل و غیره به شکل مذاب درآمده و در قالب های مختلف که هر یک از آنها به حالت نیمه اتصال است ریخته می شوند. بعد از اینکه استیل مذاب به شکل سرد در آمد و درون قالب مورد نظر ریخته شد هر یک از آن ها با استفاده از قوس الکتریکی به هم اتصال می یابند. در حقیقت اتصالاتی که با استفاده از شیوه ریختگی تولید می ‌گردند به خاطر برخورداری از دو درز جوشی مقاومت اندکی در مقابل حرارت و خوردگی دارند؛ لذا توصیه می کنیم آن دسته از سیستم‌ هایی که سیال از طریق خورندگی و یا حرارت بسیار زیاد در جریان است این نوع اتصالات فلزی را مورد استفاده قرار ندهند.

انواع اتصالات جوشی درزدار

زانو جوشی درزدار

زانو جوشی درزدار 90 درجه یکی از انواع اتصالات جوشی درزدار به حساب می آید که معمولاً مسیر جریان سیال را 90 درجه منحرف می‌سازد.

سه راهی جوشی درزدار

سه راهی مساوی جوشی درزدار از جمله اتصالات پر کاربرد در صنایع لوله کشی سه راه به حساب می آید که معمولاً سه راه جوشی درزدار از دو نوع نامساوی و مساوی برخوردار می باشد. هنگامی که می خواهید انشعابی را ایجاد نمایید و یا افزودن مسیر به مسیر اصلی سیار را دارا باشید می توانید استفاده از سه راه را در راستای کار خود قرار دهید. 

با توجه به اینکه نیاز باشد راه انشعابی دارای قطری عظیم‌ تر از قطر مسیر جریان اصلی باشد می ‌توان سه راه جوشی درزدار نامساوی را مورد استفاده قرار داد. گاهی برای مسیر هایی که افزوده شده قطر برابری داشته باشند به طور معمول سه راه جوشی درزدار مساوی را مورد استفاده قرار می دهند.

تبدیل جوشی درزدار

سه راهی تبدیلی جوشی درزدار یا تبدیل جوشی درزدار یکی دیگر از انواع اتصالات جوشی درزدار محسوب می شود. از جمله وظایف عمده این نوع اتصال ایجاد تغییر در اندازه مقطع لوله می باشد که از این طریق می توان اتصال لوله عظیم تر و یا کوچک تر را به وجود آورد. 

طریقه کارایی اینگونه از تبدیل ها بدین شکل است که یک قسمت از آن ها قطر کوچک تری دارند و قسمت دیگر نیز قطر بزرگ ‌تری دارا است و معمولاً به لوله هایی که دارای قطر متفاوتی هستند اتصال می‌ یابند.

اتصالات جوشی درزدار

کپ جوشی درزدار 

کپ جوشی درزدار در دو شکل کپ جوشی تخت و کپ جوشی گود جهت کور ساختن و مسدود سازی خطوط لوله ها در پایان مسیر جوش می دهند.

بوشن جوشی درزدار

بوشن جوشی درزدار در حقیقت به قطعه فلزی گفته می شود که تمام بخش های درونی آن به حالت رزرو بوده که از مهم ترین ویژگی این تجهیزات این است که لبه های نخستین و پایان آن پخ خوردگی دارد و علت آن هم این است که از قابلیت جوشکاری برخوردار است.

سردنده جوشی درزدار 

سردنده جوشی درزدار به عنوان یک لوله کوتاه معرفی می گردد که بخشی از آن دارای رزوه بوده و بخش دیگر آن به راحتی قابلیت جوشکاری را از آن خود می سازد. از مهم ترین کاربرد این سردنده می ‌توان گفت به طور معمول به منظور متصل ساختن لوله ها به شیر جهت باز و بسته کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرد. 

آرایش انتهایی اتصالات جوشی درزدار

بهتر است بدانید آرایش انتهایی اتصالات جوشی درزدار یکی از مباحث پر چالش در تاسیسات به حساب می آید که بیشتر مشکلات لوله کشی از چنین بخش ‌هایی آغاز می ‌شود که اتصال در این بخش ‌ها انجام شده است.

 در واقع مکان اتصال یابی میان لوله و شیرآلات ممکن است یکی از نقاط ضعف اجرای مهندسی مطرح شود چرا که اگر مهارت زیادی در این کار به کار گرفته نشود ممکن است در حرارت زیاد و فشار بالا یکسری مشکلاتی ایجاد گردد.

استاندارد اتصالات جوشی درزدار

استاندارد اتصالات جوشی درزدار با توجه به استاندارد ASME B16.9 و همچنین استاندارد متریال تحت عنوان استاندارد ASTM A234 است.

قیمت اتصالات جوشی درزدار

از جمله قطعات بسیار مهم در ایجاد سیستم لوله کشی می ‌توان اتصالات جوشی درزدار را مطرح ساخت. در حقیقت اینگونه از اتصالات باید به تغییر میزان قطر لوله در انواع سیستم های لوله کشی تغییر مسیر و همچنین ایجاد انشعاب بپردازند. در حالت کلی تمامی اتصالات از دو قسمت اصلی برخوردار هستند که تحت عنوان اتصالات جوشی و اتصالات فشار قوی یاد می شوند. 

بهتر است بدانید که جنس آن ها از آلیاژ های فلزی، کربن استیل و استنلس استیل می باشد. در نظر داشته باشید که اتصالات جوشی به دو قسمت کلی تقسیم بندی می گردند که شامل اتصالات جوشی بدون درز و اتصالات جوشی درزدار می باشد. برای استعلام قیمت اتصالات جوشی درزدار می توانید با ما مشاورین ما در فدک نو تماس بگیرید و پس از مشاوره، اقدام به خریدی آسان به صورت اینترنتی کنید.