خرید شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی ابزار مکانیکی برای منحرف کردن و یا کنترل جریان و فشار مایعات و گازها و فاضلاب در داخل سیستم و لوله انتقال گاز، نفت و انواع سیالات است، شیرآلات صنعتی در سیستم لوله کشی برای وصل و قطع جریان انتقال سیال و رعایت تنظیم کردن دما و فشار و اطمینان پیدا کردن از ایمنی کارایی خیلی زیادی دارند. شیرآلات بسته به شکل کارایی و مکانیزم به دسته بندی های گوناگونی تقسیم میگردد، برای خرید هر کدام از انواع شیرآلات صنعتی وارد صفحات زیر شده و از طریق تماس با متخصصین ما در فدک نو اقدام به خرید محصولات مد نظر خود کنید.
شیرآلات صنعتی چدنی
شیرآلات صنعتی چدنی
شیرآلات صنعتی برنجی
شیرآلات صنعتی برنجی
شیرآلات صنعتی کنترلی
شیرآلات صنعتی کنترلی
شیرآلات صنعتی فولادی
شیرآلات صنعتی فولادی

شیرآلات صنعتی

شیرآلات ابزار مکانیکی است که در لوله کشی برای وصل و قطع نمودن کامل جریان و همچنین برای تنظیم نمودن دما و ایمنی استفاده می گردد، این شیرآلات صنعتی از بهترین نوع شیرها می باشد.

لیست قیمت شیرآلات صنعتی

به دلیل نوسانات که در بازار ارز وجود دارد و قیمت ابزار و وسایل به ویژه وسایل وارداتی اصلاً ثباتی در بازار ندارد نمی‌توان لیست قیمت شیرآلات صنعتی را به طور قطعی بیان کرد، بنابراین در صورتی که تمایل دارید لیست قیمت شیرالات صنعتی را بدانید باید به سایت هایی که لیست قیمت شیرآلات صنعتی را می گذارند مراجعه کنید.

انواع شیرآلات صنعتی از نظر جنس

 شیرآلات صنعتی چدنی

شیرآلات صنعتی چدنی برای کنترل نمودن یا وصل و قطع جریان سیال در صنایع گوناگون مانند انتقال آب ،نیروگاه ها، تاسیسات آب و فاضلاب، پتروشیمی، نفت و گاز، پالایشگاه و صنعت دارویی و غذایی استفاده می شود؛ بنابراین شیرآلات صنعتی چدنی استفاده های خیلی زیادی برای مراکز بزرگ دارد.

شیرآلات صنعتی برنجی

شیرآلات صنعتی برنجی از پر استفاده ترین شیرآلات صنعتی در صنایع گوناگون به شمار می رود، مهمترین صنعت هایی که شیرآلات صنعتی برنجی در آنها استفاده می‌شود تاسیسات ساختمانی، سیستم های تهویه ،لوله کشی، آب گرم صنعتی، نفت و گاز و صنایع پتروشیمی می باشد.

 شیر برنجی چنان که از نام آن مشخص می باشد از آلیاژ برنج درست می شود فلز برنج در حقیقت آلیاژی از فلز روی و مس می باشد آلیاژ برنج نسبت به مس و روی تولید کننده این آلیاژ هست خیلی مقاوم تر و محکم تر می باشد و شکل دادن آن خیلی راحت تر از این دو فلز خواهد بود همینطور آلیاژ برنج در مقابل حرارت زنگ زدگی و خوردگی مقاومت و استحکام بالایی خواهد داشت.

شیرآلات صنعتی کنترلی

شیرآلات صنعتی کنترلی کالای اساسی و پر استفاده در خیلی از صنایع می باشد، یکی از مشهورترین موارد مصرف شیرآلات صنعتی کنترلی استفاده در نفت و گاز برای کنترل کردن شرایط عملیاتی مثل فشار دما جریان می‌باشد و این نوع شیرها از شیر صنعتی هستند که در سیستم های کنترلی در حوزه صنعت استفاده می‌شود.

 شیرآلات صنعتی فولادی

شیرآلات صنعتی فولادی الان در صنعت لوله کشی یکی از پرکاربردترین و مهم ترین انواع شیرها می باشد شیرآلات صنعتی فولادی ابزاری مکانیکی هست که برای بسته و باز نمودن تنظیم و کنترل کردن جریان گاز و مایع در سیستم لوله کشی استفاده می شود.

 امروزه خیلی از شیر های فولادی تولید و طراحی می‌شود که در همه صنایع مانند نفت و گاز و پتروشیمی از آنها استفاده می گردد این شیرآلات صنعتی به خاطر نوع فولادی که در تولید آنها استفاده می گردد کیفیت خیلی زیادی دارند.

شیرآلات صنعتی

انواع محصولات شیرآلات صنعتی

انواع شیرآلات صنعتی زیاد است آنچه در اینجا بیان می شود مطالبی در رابطه با انواع شیرآلات صنعتی خواهد بود تا انواع آن را برای استفاده در صنایع مختلف برای شما معرفی کنیم.

 انواع شیرآلات یا ولوها از نظر شکل ساخت و مکانیسم کارایی به چندین دسته تقسیم بندی می شود در ادامه مختصراً هر یک را معرفی خواهیم کرد شما برای کسب اطلاعات دقیق در این رابطه داشته باشید می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 شیر دروازه ای

به این نوع از شیرآلات شیر کشویی هم گفته می‌شود این شیرها زمانی کارایی دارند که می خواهید جریان را به شکل کامل باز یا بسته کنید، پایین بودن افت فشار در طول شیر ولو خیلی کم می باشد و همین مزیت این محصول را تبدیل به یک گزینه خوب برای استفاده کردن در مسیر جریان لوله های طولانی مانند خط های لوله انتقال نفت نموده است.

شیر سماوری

عموماً شیر سماوری به شکل ۹۰ درجه باز و بسته می گردد تا مسیر جریان را باز یابد ببندد شیر سماوری مانند شیر دروازه ای دارای افت خیلی کمی هنگام عبور سیالات دارد.

 شیر توپی

به این نوع شیر، شیر ضربه‌ای هم گفته می‌شود در این نوع شیر از یک نیمکره یا کره استفاده می گردد که در وسط آن سوراخ قرار داده شده است و زمانی که در مسیر جریان سیال قرار گیرد آب از این محفظه عبور خواهد کرد و به عبارتی باز می شود و در غیر اینصورت بسته خواهد بود مانند شیر سماوری حرکت ۹۰ درجه ای هم خواهد داشت و افت آن خیلی کم می باشد.

شیر یک‌طرفه

به این شیر، شیر صنعتی هم گفته می‌شود احتمالاً خیلی از افراد بارها از انواع خانگی آن برای بسته کردن و باز کردن جریان گاز در خانه ها استفاده نموده اند از این شیر در صنعت برای جلوگیری از برگشت جریان گاز یا مایع استفاده می گردد که عموماً بر روی لوله خروجی تلمبه گذاشته می‌شود تا زمانی که فشار ورودی در داخل آن که از زیر دریچه می‌گذرد از بالای دریچه بیشتر گردد شیر باز و اگر کمتر شود شیر بسته خواهد شد.

 شیر پروانه‌ای

این نوع شیر از ساده ترین انواع شیرهای صنعتی است که برای وصل کردن و قطع نمودن و در بعضی از موارد برای تنظیم کردن و کنترل نمودن جریان استفاده می‌شود حرکت دورانی این شیر ۹۰ درجه می‌باشد این شیر هم افت فشار خیلی کمی دارد و در کمترین زمان ممکن می تواند با حرکت شیر سرعت سیال را به حداکثر برساند.

انواع شیرآلات صنعتی بر اساس کاربرد

انواع شیرآلات صنعتی بر اساس کاربرد از قرار زیر می باشد؛ 

 • شیرهای دستی که با انرژی انسانی فعالیت می‌کند 
 • شیرهای اتوماتیک با نیروی گاز مایع و هوا کار می‌کنند، 
 • شیرهای اتوماتیک ای که با انرژی برق کار می کنند
شیرآلات صنعتی

انواع شیرآلات صنعتی بر اساس کانال جریان

انواع شیرآلات صنعتی بر اساس کانال جریان هم از قرار ذیل است و اگر می خواهید با انواع شیرآلات صنعتی بر اساس کانال جریان آشنا شوید حتما این مطلب را تا پایان بخوانید.

شیرهای با مجرای کامل (Full Bore/Port)

بعضی از شیرهای دروازه ای و توپی و شیرهای یکطرفه و حتی سماوری به شکل طراحی و تولید شده اند که در حالت باز هیچ برآمدگی و فرورفتگی در شیر وجود ندارد، به عبارتی مجرای سیال این شیر با سطح ورودی آن برابر می باشد و سیال و بدون محدودیت از داخل آن عبور خواهد کرد.

شیرآلات با مجرای کاهنده (Reduce Bore/Port)

در این مدل شیرآلات مساحت محل عبور سیال از مساحت محل متصل شدن به خط لوله مقدار کوچکتر است در واقع نوعی طراحی در داخل شیر و اندازه مجرا به شکلی است که در حالت باز هم سبب افت فشار در مسیر خواهد شد.

 اصلی‌ترین استفاده این شیرها در سرویس‌های تنظیم جریان خواهد بود به این شکل کنترل بهتری انجام خواهد شد.

 این شیرها قیمت مناسب تری در مقایسه با بقیه شیر ها دارد در مسیری که افت فشار مطرح نیست استفاده از این مدل شیر به صرفه تر خواهد بود به شکل کلی شیرهای بافت مجرای کم کننده سیستم را دچار کمبود سیال خواهد نمود.

 محدودیت شیر خواهد توانست سبب جمع شدن فشار در قسمت ورودی و زیاد شدن فشار قبل از شیر شود و این اتفاق گاهی سبب وارد شدن آسیب به تجهیزات و پمپ قبل از شیر خواهد شد.

عملگر شیرآلات صنعتی

عملگر شیرآلات صنعتی طبق کارایی به دو دسته دستی و غیر دستی تقسیم می‌گردد، عملگرهای دستی شکل گیربکسی یا اهرمی هستند که با چرخاندن پادساعتگرد و ساعتگرد آن شیر بسته یا باز خواهد شد در بعضی از کارایی ها کنترل شیرالات به شکل دستی امکان پذیر نیست و یک عملگر بر روی آن نصب می گردد مانند شیرآلات با سایز بزرگ که زیر فشار خیلی زیاد قرار دارد.

عملگر شیرآلات صنعتی یک ابزاری است که یک حرکت چرخشی را ایجاد خواهد کرد و این کار بعد از آمدن پیام از سیستم های کنترلی انجام خواهد شد.

انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی

انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی زیاد می باشد مانند عملگر الکتریکی که با نیروی برق سبب بسته شدن و باز شدن و تنظیم شیرآلات می گردد، عملگر پنوماتیکی که با کمک نیروی هوا و باد فشرده برای تنظیم حالت های گوناگون شیرآلات را تعیین خواهد کرد، عملگر هیدرولیکی عملگری است که نیروی لازم را برای تنظیم حالت های شیرآلات با نیروی روغن ایجاد خواهد کرد و عملگر دیگری هم هست که از عملگرهای برقی میباشد؛ بنابراین اینها انواع عملگرهای شیرآلات صنعتی هستند.

برند های تولید کننده شیرآلات صنعتی

برند های تولید کننده شیرآلات صنعتی در داخل و خارج از کشور زیاد است و اگر می خواهید با بهترین برند های تولید کننده شیرآلات صنعتی آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.

برند شیرآلات چدنی

 • شیرآلات چدنی میراب
 • شیرآلات چدنی وگ ایران بی همتا
 • شیرآلات چدنی فاراب
 • شیرآلات چدنی سام
 • شیرآلات چدنی زتکاما
 • شیرآلات چدنی اکون

برند شیرآلات برنجی

 • شیرآلات برنجی کیز ایران
 • شیرآلات برنجی سیم ایتالیا
 • شیرآلات برنجی کیتز 
 • شیرآلات برنجی سام
 • شیرآلات برنجی امین 
 • شیرآلات برنجی سامین
 • شیرآلات برنجی شیلان 

برند شیرآلات کنترلی

 • شیرآلات کنترلی HISEC تایوان 
 • شیرآلات کنترلی وگ ایران بی همتا
 • شیرآلات کنترلی RBM ایتالیا

 

شیرآلات صنعتی

اجزای اصلی شیرآلات صنعتی

اجزای اصلی شیرآلات صنعتی در اینجا بیان می شود و اگر تمایل دارید با اجزای اصلی شیرآلات صنعتی آشنا گردید با ما همراه باشید.

بدنه (Body)

بدنه شیرآلات صنعتی در حقیقت قسمت اصلی یک شیر و پوشش خارجی آن می باشد که گاهی به آن شیر هم می‌گویند بدنه فشار اصلی سیال را تحمل خواهد کرد و از اجزای داخلی آن محافظت می نماید پس از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود بدنه به قطعات داخلی یا تریم گفته می شود.

بونت (Bonnet)

بونت کامل کننده بدنه است و عموماً به بدنه جوش یا پیچ می‌خورد در زمان تولید شیر قطعات داخلی در بدن قرار خواهد گرفت و بونت برای محافظت همه قطعه ها نصب خواهد شد و این متصل شدن باید کامل باشد برای دسترسی به قسمت های داخلی شیر برای تعمیر بودند باید به شکل کامل خارج شود خیلی از شیرآلات صنعتی بونت استفاده نمی کنند و به جای آن از شیر های سماوری استفاده می شود.

تریم ( Trim )

اجزای داخلی شیر تریم گفته می‌شود که شامل نشیمنگاه، ساقه و دیسک میگردد حرکات پایه و کنترل جریان در یک شیر به خاطر وجود تریم می باشد.

سخن پایانی

شیرآلات صنعتی از ابزار ضروری و پرکاربرد در صنعت است که برای آزاد نمودن و کنترل فشار سیال و تغییر دادن مسیر و جهت سیال تنظیم جریان و کنترل آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت و انواع گوناگونی دارد که از برخی از آنها می‌توان به نام های کشویی، شیر های تنفسی، ایمنی، شیرهای توپی و کروی و یکطرفه و مخروطی و سوزنی و از  اسامی دیگر نام برد.