خرید اتصالات فلزی

اتصالات فلزی شامل انواع  زیر می شود که شما می توانید برای خرید آن ها وارد صفحه مد نظر شده و از طریق شماره های تماس با متخصصین ما در فدک نو تماس حاصل نمایید.
اتصالات مانیسمان
اتصالات مانیسمان
اتصالات جوشی درزدار
اتصالات جوشی درزدار
اتصالات گالوانیزه
اتصالات گالوانیزه
اتصالات فشار قوی دنده ای
اتصالات فشار قوی دنده ای
اتصالات فشار قوی ساکت ولد
اتصالات فشار قوی ساکت ولد

اتصالات فلزی

اتصالات فلزی در صنعت هایی مثل گاز، نفت و تاسیسات ساختمان کارایی زیادی را دارا می باشد و برای اتصال لوله و شیرآلات به یکدیگر بکار می برند؛ اتصالات فلزی طبق فشار کاری دستگاه و مدل و نوع شیرآلات و لوله بکار گرفته می شوند.

انواع اتصالات فلزی

از اتصالات فولادی برای وصل کردن لوله ها و لوله کشی و تغییر جهت دادن و انشعاب گیری و عوض کردن لوله از بزرگ و کوچک و بالعکس استفاده می گردد.  اتصالات فلزی که از آهن و چدن و گالوانیزه می باشد، قطعات اتصال دهنده آن ها عبارت اند از:

  • زانو که برای تغییر دادن جهت لوله از آن استفاده می گردد و به شکل ۴۵ درجه و ۹۰ درجه وجود دارد.
  •  سه راهی قطعه‌ای است که از داخل دنده شده است و برای انشعاب گیری از آن استفاده می گردد و آن هم در ۴۵ و ۵۰ درجه تولید می‌شود.
  •  مغزی: تک استوانه ای شکل است که در دو سر آن دنده است از مغزی برای وصل کردن زانو به شیر فلکه استفاده می گردد.
  •  مهره ماسوره برای اتصال لوله ها و وصل کردن استفاده می‌شود، مهره ماسوره دو قسمت ماده و نر دارد که با جفت نمودن آنها بین قطعه ها ارتباط برقرار می‌شود.
  •  تبدیل برای تغییر دادن سایز در لوله ها استفاده می گردد.
  •  درپوش برای بستن انشعابات لوله که در پایان مسیر لوله کشی استفاده می‌شود.

 اتصالات جوشی قطعاتی است از فولاد و آهن که برای اتصال آن از جوشکاری استفاده می شود. اتصالات فلنجی یک صفحه گرد که در مرکز آن سوراخی وجود دارد و لوله در آن سوراخ قرار می‌گیرد و اطراف این فلنج سوراخ هایی برای مسدود کردن پیچ و مهره وجود دارد. شایان ذکر است که تعداد سوراخ ها بسته به d و n است فلنجی ها به دو شکل جوشی و پیچی ساخته می شود، برای بستن این اتصالات واشری در بین دو صفحه فلنج قرار دارد که جنس آن لاستیک مقوا می باشد.

اتصالات جوشی درزدار

اصلی ترین و مهم ترین چیز در شناخت اتصالات  جوشی درزدار،خط جوش در این نوع اتصال ها می باشد که در اصل نقطه نقص اتصالات  جوشی سیاه به حساب می آیند، چون که درز جوش محل تمرکز تنش زا می باشد و در حالت رخ دادن هر نوع عیب و ترک ممکنی که سبب آن  فشار و دمای بالا،شکست صد در صد از درز جوش را در پی خواهد داشت.

مورد شناخت دیگر آن ضخامت ورق اتصالات  جوشی درزدار است که در برابر بقیه رده های اتصالات  جوشی، سبک تر است.از این رو ماشین آلات و وسایل  تولید این مدل اتصال ها  به طور قطع  ارزان تر و در دسترس تر هستند.

اتصالات فلزی

اتصالات مانیسمان

در واقع این اتصالات به صورت مستقیم، از لوله های بدون درز ساخته شده که در اثر فشار و گرما بر روی این محصول، انواع اتصالات تولید می شوند. با توجه به این که اتصالات بدون درز، تحمل فشار بار بسیار بالایی را دارند و در عین حال ترک نمی خورند به طوری که در مقایسه با اتصالات درزدار مستحکم تر و مقاوم تر هستند، اکثر مهندسین و طراحان پاپینگ جهت انجام پروژه های خود، این محصول را مورد استفاده قرار می دهند.

اتصالات فشار قوی ساکت ولد

اتصالات  فشار قوی ساکت ولد یکی از بخش های  اتصالات  فلزی می باشد و حاوی یک فرورفتگی است که این فرورفتگی به عنوان جای گرفتن  لوله در داخل این مدل اتصال ها  می باشد.

اتصالات فشار قوی دنده ای

 بهترین اتصالات فلزی عبارتند از اتصالات درزدار که به آن ها اتصالات گالوانیزه هم می گویند ، اتصالات فشار قوی دنده ای و ساکت ولد و دنده ای سیاه. اتصالات فولادی برای اتصال لوله های فلزی و بقیه اقلام مانند فلنج های جوشی، شیرآلات برنجی، لرزه گیرهای لاستیکی و آکاردئونی و بقیه چیزها مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات فشار قوی دنده ای

اتصالات گالوانیزه انواع مختلفی دارد و به شکل کلی به سه قسمت تقسیم می شود که عبارتند از:

  1.  اتصالات دنده ای فلنج دار و اتصالات جوشی که به شکلی از اتصالات گالوانیزه گفته می شود که به وسیله جوشکاری به همدیگر متصل می‌گردد.
  2.  اتصالات دنده ای از مروج ترین انواع اتصالات فلزی گالوانیزه می باشد که پر اهمیت ترین محدودیتی این نوع اتصالات این است که در اندازه ها و سایتهای مشخص از ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر ساخته می شود.
  3.  یکی دیگر از مروج ترین انواع اتصالات در گالوانیزه اتصالات فلنج دار می باشد، این اتصالات عموماً از آلیاژ چدن است و به شکل دنده ای و جوشی به سر لوله وصل می‌شود.

 از این اتصالات برای بستن لوله در هنگام تغییر مسیر یا تغییر قطر لوله استفاده می گردد و به آن اتصال دهنده شیر به لوله هم می‌گویند.

اتصالات فلزی

استاندارد اتصالات فلزی

در قدم ابتدایی بایستی بفهمید که استاندارد قانون ها  و لازمیت هایی می باشد، که بایستی در اتصالات  لوله و وسایلی مثل زانو،فلنج و غیره براقرار گردد. ASME یکی از پر استفاده  ترین استانداردهایی می باشد که در صنعت هایی مثل نفت و گاز و پتروشیمی بکار بردن می شوند.  اتصالات  فلزی حاوی استاندارد های می باشند که بایستی در وقت مراحل تهیه اجرا گردند. از استاندارد های اتصال ها می شود به استاندارد اندازه ای، استاندارد علامت گذار، کلفتی  اتصال ها، استاندارد متریال اتصال ها و استاندارد لبه های آخری  اتصال ها  اشاره نمود.

کاربرد اتصالات فلزی

اصلی ترین استفاده های  آن، لوله‌ کشی می باشد که از پایه گذار ترین بخش های سازه ای  می باشد.. برای اتصالات  فولادی در لوله کشی بایستی از مدل درجه یک  آن بکار برد،  تا بعدها سبب ترکیدگی و نشت نگردد. یکی از عالی ترین صورت های اتصالات  فولادی، بکار بردن  اتصالات  دنده‌ ای می باشد که در اندازه و بعد های گوناگون وجود دارد. اگر از این اتصال ها  بکار برده شوند، پیشنهاد می شود از مدل چدن چکش خوار و فولادی قرار بگیرد. بنابراین در دو مدل سیاه و گالوانیزه در بازار فولاد درست و به فروش رسیده می شود.

اتصالات فولادی

بدون بکار بردن اتصالات فلزی وصل نمودن لوله ها به شیرآلات و به همدیگر ممکن نخواهد بود از اتصالات  فلزی برای وصل نمودن، تغییر دادن اندازه، انشعاب گیری و نابود کردن مشکلات در طول مسیر لوله کشی و غلبه بر محدودیت ها بکار برده می شوند.

 انتخاب نمودن اتصالات فلزی باید طبق لوله‌کشی و متناسب با آن باشد. اتصالات در انواع گالوانیزه، جوشی درزدار، فولادی بدون درز مسی و استیل در بازار وجود دارد اتصالات گالوانیزه رزوه است و قابل جوش نیست و اتصالات جوشی درزدار و بدون درز دارای ضخامت های متناسب لوله های سیاه است.

لیست قیمت اتصالات فلزی

لیست قیمت انواع اتصالات  فلزی با دقت به مدل آن و مارک آن گوناگون است. قیمت اتصالات درزدار در برابر اتصالات مانیسمان کم تر است . برای آگاهی از پایین ترین لیست کنونی  قیمت اتصالات فلزی به سایت مورد نظر مراجعه نموده، و علاوه بر آن می توانید برای آگاهی بیشتر از لیست قیمت اتصالات فولادی با کارشناس های  ما تماس برقرار نمایید.

سخن پایانی

آنچه در این نوشته بیان شد مطالبی در رابطه با اتصالات و انواع اتصالات ، اتصالات گالوانیزه و انواع آن بود و در ادامه قیمت اتصالات نیز بیان شد که به چه شکل قیمت‌گذاری می‌شود.

آن چه مهم است این است که در هنگام خرید این اتصالات باید به جنس، نوع و کیفیت محصول دقت شود که آیا دارای کیفیت مطلوب و مرغوبی است یا از کیفیت کمتری برخوردار است.

محصولاتی که دارای ضخامت و کیفیت بهتری باشد قطعا قیمت آن ها هم بیشتر است و محصولاتی که کیفیت کمتری دارد قیمت آن ها هم کمتر است بنابراین هنگام خرید اصلا فریب قیمت کمتر را نخورید بلکه دقت کنید تا جنس و محصول خوبی را خریداری نمایید.